Miniszter és bankár is utazott Hunvald magángépén
2011-04-12 06:32
A Nemzetbiztonsági Szakszolgálat által készített jegyzőkönyv szerint a Sky Jet Aviation Kft. munkatársa 2008. május 21-én arról tájékoztatta a Házmester fedőnéven megfigyelt polgármestert, hogy megérkeztek Moszkvából. A gépen pedig a miniszter, bankár és a nagykövet utazott - írta egy lehallgatási jegyzőkönyvre hivatkozva a Magyar Nemzet. Gál György meghallgatásával elkezdődik a Hunvald-ügy vádlottjainak meghallgatása a Fővárosi Bíróságon.
Veres János (MSZP) volt pénzügyminiszter, Erős János, a Magyar Fejlesztési Bank volt vezérigazgatója és Székely Árpád akkor hivatalban lévő moszkvai magyar nagykövet voltak az első külföldre tartó utasai a Hunvald György egykori erzsébetvárosi szocialista polgármester érdekeltségébe tartozó magánrepülőgépnek.
k_fn9_cikk_banner
A jelentésből az is kiderül, hogy a politikus óva intette a cége munkatársát: nehogy kiderüljön, ő áll a vállalkozás mögött.
bal_fn8_cikk_kapcsA repülős cég ügyében a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) vádemelése nyomán a múlt héten indult büntetőperben rövidesen napirendre kerül a 976 ezer dollárért - 792 ezer dollár hitel felhasználásával - 2007-ben vásárolt Cessna típusú repülő, amelyet 2009 szeptemberében vett zár alá a nyomozó hatóság azzal az indokkal, hogy annak ellenértéke korrupciós bűncselekményből származik - olvasható a Magyar Nemzetben.
Elkezdődik a vádlottak meghallgatása
A sok száz milliós kárt okozó önkormányzati ingatlanpanamák, több tíz milliós fiktív szerződések, illetve milliós kárt okozó lakáskiutalások és más bűncselekmények miatt - részben bűnszervezetben elkövetett - csalással, vesztegetéssel, hűtlen kezeléssel és hivatali visszaéléssel vádolja a Központi Nyomozó Főügyészség Gál Györgyöt, a VII. kerületi önkormányzat gazdasági bizottságának egykori SZDSZ-es elnökét és Hunvald Györgyöt, a kerület volt szocialista polgármesterét. A vádbeli - 2003 és 2009 között elkövetett - cselekményekért a törvény szerint halmazatban akár 15 éves szabadságvesztés is kiszabható.
Az egyik vádpont szerint Gál nem egyszer a Dob utcai SZDSZ-irodában vette át az áron alul értékesített önkormányzati ingatlanokért járó 20-30 milliós vesztegetési pénzeket, összesen 366 millió forintot. Más vádpontok szerint Gál felhívására Hunvald havi bruttó 300 ezer forintot juttatott az SZDSZ-es politikus fiatal barátnőjének az önkormányzattal kötött fiktív tanácsadói szerződés alapján, és önkormányzati bérlakást is kiutaltak a lánynak, aki rövidesen a piaci ár töredékéért vásárolhatta meg az ingatlant, mi több, használta Gál hivatali telefonját is, ami után az önkormányzat fizette a 150 ezer forintos számlát. Majd amikor kapcsolatuk megromlott, a hivatali mobilt Gál felesége vette át, aki még csinált egy 122 ezer forintos számlát a terézvárosiaknak.
A 2,5 éve előzetes letartóztatásban lévő egykori SZDSZ-es politikus az előző tárgyaláson tagadta bűnösségét, és azt ígérte, részletes vallomást tesz a terhére rótt cselekmények ügyében.