Egy évtized "privatizáció"
2000-07-26 00:00
1990.: Az első sikertelen privatizációs kísérletet az Investor vagyonkezelő készíti elő. Francia tanácsadó céget vonnak be, amely szerint a kiállításszervezést és a vásárközpontot külön kellene eladni. Cél, hogy 50 százalék plusz 1 szavazat az államé maradjon.
1995.: A privatizációs törvényben tartósan állami tulajdonban maradó cégként jelölik meg a Hungexpót, amely az Ipari Minisztériumhoz kerül. Az állami tulajdonrész legfeljebb 25 százalék plusz egy szavazatig csökkenthető.
1995-96.: A Co-Nexus Rt. kapja a magánosítás előkészítésének feladatát. Ez a cég is a kiállításszervezés és a vásárközpont szétválasztását javasolja.
1997.: Az ÁPV Rt.-ben 1997 végéig a magánosítási pályázat kiírását ígérik, a két területet mégis együtt értékesítenék, 2 milliárdos tőkeemelést kérnének a vevőtől.
1998. április: Többhónapos késéssel kiírják a privatizációs tendert a cég 75 százalék plusz egy szavazatnyi tulajdoni hányadára. Egyetlen ajánlat érkezik a Demján Sándor érdekeltségi körébe tartozó Trigránittól. A Fidesz kérésére azonban a választások utáni időpontra halasztják az eredményhirdetést.
1998. szeptember: Az ÁPV Rt. új vezetése érvényteleníti a korábbi pályázatot, 90 napon belül újabb pályázatot ígér.
1999 eleje: Az ÁPV Rt. és a Gazdasági Minisztérium huzavonája. Az ÁPV Rt. privatizációra számít, ám májusban végül a GM keresztülviszi az ÁPV Rt. vagyonkezelői szerződésének felbontását, a cég állami tulajdonban marad, a GM kezelésében.
1999. december: A GM engedélyével a Hungexpo (az ÁPV Rt. korábbi szándékaival ellentétesen) 3,7 milliárdos hitelszerződést köt az MKB-val.
2000. március: A Hungexpo visszakerül az ÁPV Rt.-hez, miután a GM új vezetői felülvizsgálják a korábbi miniszter, Chikán Attila álláspontját.
2000. április: Az ÁPV Rt. leállítja a Hungexpo 10,2 milliárd forintos középtávú fejlesztési programját, megtiltja a hitelfelvételt. Ám később mégis zöld jelzést ad a hitelből és saját forrásból finanszírozott programnak.
2000. június 23.: A vásárszervező közgyűlésén az ÁPV Rt. új tagokat visz be igazgatóságba, az önkormányzat által delegált tagot egyezetés nélkül visszahívja. A kőbányai önkormányzat közleményben tiltakozik, megegyezést sürget.