Egyes elemzői kritikák azt rótták fel az elnöknek, hogy a program nem használ fel elegendő forrást. Grunwald szerint azonban a további, nagyobb volumenű gazdaságélénkítés - amely egyébként szerinte is kívánatos - már átvihetetlen lett volna a Kongresszusban a republikánus képviselők és szenátorok obstrukciója közepette.
Ugyanúgy helytelen Obama politikájával szemben azt megfogalmazni, hogy a programok kidolgozását teljes egészében a Kongresszus képviselőinek szeszélyeire bízta volna. Grunwald szerint amellett, hogy Obamának szüksége volt a megfelelő törvényhozási támogatásra, a 2008-as demokrata választási program már tartalmazta a gazdaságélénkítés alapelveit, a végső számokat pedig a Fehér Házban dolgozták ki.
Végül az a feltételezés sem állja meg a helyét, mely szerint a roosevelti New Dealtől eltérően a nagyszabású program nem hagy maga után történelmi örökséget. Grunwald válasza erre az, hogy bár az Obama-korszak nem büszkélkedhet olyan szimbolikus projektekkel, mint a Hoover-gát, de történelmi jelentőségét mindennél jobban bizonyítja az a változás, amelyet az amerikai infrastruktúra, egészségügyi rendszer, oktatás, vagy a zöldenergia terén ért el.
Michael Grunwald korábban a Boston Globe és a The Washington Post oknyomozó riportereként dolgozott, 2007-től a TIME Magazine tudósítója. 2012 augusztusában jelent meg The New New Deal. The Hidden Story of Change in Obama Era című kötete Barack Obama gazdaságélénkítő politikájáról.