Tízéves az Energetikai Szakkollégium
2012-09-03 10:00
Az Energetikai Szakkollégium 2012. október 17-én ünnepli megalapításának 10. évfordulóját, amelynek alkalmából egy energetikai konferenciát szervez a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem I és Q épületében.
Tíz évvel ezelőtt a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mérnök hallgatóinak egy csoportja, egyetemi oktatóik segítségével egy új társaság létrehozására vállalkozott. Úgy érezték, hogy az egyetemen megszerezhető alapok mellett a sikerhez elengedhetetlen, hogy a folyamatban lévő iparági kutatásokkal és aktuális információkkal is tisztában legyenek. Ezért 2002. október 17-én megalapították az Energetikai Szakkollégiumot, amely a kitűzött céloknak és elvárásoknak megfelelve immár 10 éve szervez az energetikához kapcsolódó programokat az egyetem hallgatóinak és az egyre nagyobb számban jelentkező külső érdeklődőknek.
Az előadások és az üzemlátogatások szervezése mellett a Szakkollégium törekszik más fórumokon is megszólítani az érdeklődőket. Ezen tevékenységének részeként évi rendszerességgel vitafórumot, kétévente nemzetközi, tudományos, ifjúsági konferenciát (IYCE) szervez az energetika iránt érdeklődőknek, és részt vesz olyan programokon is, mint a Magyar Műszaki Értelmiség Napja vagy a Múzeumok Éjszakája. Munkájával számos hazai és nemzetközi szervezet elismerését kivívta, így sokszoros díjazottja több jelentős külföldi energetikai szervezetnek (IEEE, AEE).
Az alapítás évfordulójának alkalmából megrendezésre kerülő konferencia 2012. október 17-én, szerdán reggel 9 órakor kezdődik, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem I és Q épületében. Az eseményen előadást tart - többek között - Dr. Kovács Pál államtitkár, Dr. Hamvas István, a Paksi Atomerőmű vezérigazgatója és Dr. Gerse Károly, az MVM ZRt. főtanácsadója. A délután folyamán a kerekasztal beszélgetések felölelik az energetikai ipar elmúlt 10 évének történéseit és az elkövetkezendő évek aktualitásait. Ennek keretében szó lesz hazánk energiapolitikájáról, az atomenergetika helyzetéről, a villamosenergia-piacokról és a megújuló energiaforrások lehetőségeiről. A beszélgetésekbe bekapcsolódnak az Energetikai Szakkollégium pártoló és aktív tagjai, emellett a résztvevők megismerhetik a Szakkollégium tagjainak kutatási eredményeit is.
(OTS)
MTI