A demokraták azt remélik, hogy Clinton támogatása megadja majd azt a szükséges lökést, mely újfent győzelemre segítheti Obamát, aki az Államok történetének egyik legszorosabb választási versenyéből próbál győztesként kikerülni a republikánus Mitt Romney-val szemben.
„Ha egy olyan társadalmat szeretne, melyben a győztes mindent visz, amiben mindenki csak önmagára számíthat, akkor támogassa a republikánusokat! De ha egy olyan országban kíván élni, ahol a lehetőségekben és a felelősségben egyaránt osztozunk, ahol a társadalmat a közösségi szellem hatja át, akkor szavazzon Barack Obamára és Joe Bidenre" - hangzott el heves tapskíséret közepette a volt elnök buzdítása.
Érdekes módon a republikánus párt ugyanerre a témára alapozza bírálatát. „Ha a gazdaság helyzetéről van szó, Obama Elnök úr egyszerűen nem ér fel Clinton Elnök úrhoz" - érvel Amanda Henneberg, Romney egyik szóvivője. A demokrata program lényege - a kooperáción túl - az egységesebb adórendszer, az oktatás támogatása, az egészségügyi program megőrzése lenne. Ezek egy részét (többek közt a demokrata diákhitel reformot) a republikánusok felesleges kormányzati kiadásnak tekintik, ugyanakkor nagyobb összeget fordítanának például a fegyverkezésre, és védelmi kiadásokra.
Külpolitikai viszonylatban is eltérőek az álláspontok. Míg Obama feltehetőleg folytatná a jelenlegi együttműködésen alapuló külpolitikáját, addig a republikánus kormányzat erőteljesebb fellépést sürgetne például az iráni atomprogrammal kapcsolatban, valamint elítélik a Kubát sújtó szankciók enyhítését is.
Hogy a volt elnök támogatása elegendő-e ahhoz, hogy Obama ismét nyerjen, vagy a válság és Romney karizmája képes hiteltelenné tenni a demokrata gazdaságpolitikát a választók előtt, majd november 6-odikán kiderül.