Bemutatták az újgenerációs Béres Cseppet

NTE
2012-09-28 13:44
Tudományos üléssel, kiállítással emlékeznek meg mától két napon át a MOM Kulturális Központban a szakemberek és az örökösök a negyven éves Béres Cseppről. E ennek kapcsán mutatták be ma délelőtt annak új elemekkel kiegészült változatát, amely antioxidáns hatásával segít semlegesíteni a szervezetben keletkező szabadgyököket.
„Atyám úttörő felismerése volt a nyomelemek és ásványi anyagok élettani fontossága, annak sajtótájékoztatóján ifj. Béres József, a Béres Gyógyszergyár elnöke, annak kapcsán, hogy bemutatták a nyilvánosságnak az újgenerációs, többek között szelénnel és krómmal kiegészített, a gyógyszerügyi hatóságoknál törzskönyvezett Béres Csepp Extrát.

A Béres Csepp azon egyszerű felismerésen alapszik, hogy amennyiben az immunrendszer jól működik, a szervezet saját védelmi mechanizmusa képes megbirkózni a kórokozókkal. Ha megfelelően karbantartjuk, vagyis biztosítjuk a létfontosságú elemeket, akkor megfelelő lesz a működése, a szervezet nem betegszik meg.

„Idősebb Béres József bizonyította be először, hogy a vitaminok mellett a nyomelemeknek is nagy jelentősége van az egészség szempontjából, ez utóbbiak hiánya immunhiányt vált ki - mondta Balázs Csaba immunológus professzor, a Magyar Tudományos Akadémia doktora. Márpedig az immunrendszer fontos része a szervezetnek, hiszen e révén van kapcsolatban az ember a környezetével. „A feltaláló számos tekintetben megelőzte korát. Olyan felismeréseket tett, amelyekért tavaly kapott orvos-élettani Nobel díjat Bruce A. Beutler, Jules A. Hoffmann és Ralph M. Steinman" - tette hozzá a professzor.

Id. Béres József tudományos munkássága először a növényekhez kötődött, doktori értekezését a jód agrokémiai és fiziológiai jelentőségéről írta, különös tekintettel a burgonyaleromlására. A növényélettani vizsgálatok az állatokon végzett kísérleteken át az emberi daganatos megbetegedések hátterének kutatásáig folytatódott, és jutott el 1972-ben a Béres Csepp megszületéséig. Sok üldöztetést követően, 2000-ben végül gyógyszerként törzskönyvezték a készítményt, amelyet a kutatások eredményeként fejlesztettek tovább.





Az új készítmény kiszerelése is oldat, a hozzá adott nyomelemek fokozott antioxidáns hatása segít semlegesíteni az oxidatív stressz során a szervezetben keletkező szabadgyököket. A stressz során a sejtek membránjai sérülnek, ennek kivédésében van szerepe a szelénnek. Kérdésünkre, Balázs Csaba professzor elmondta: bizonyos autoimmun kórképek kezelésében jelentős szerepe van a szelénnek, például meghatározó a meddőség sikeres kezelésében, ezért jó lenne, ha az újgenerációs Béres Csepp Extrát támogatná az egészségpénztár. Ám ifj. Béres József úgy látja, a jelenlegi gazdasági körülmények között ennek nincs realitása, így maradnak a szokásos értékesítése láncban itthon és külföldön egyaránt. A készítményt csakúgy, mint az „elődjét" a gyermekeknek és időseknek, a krónikus betegeknek ajánlják.


id.Béres József és ifj. Béres József és Béres Klára

Borda Stefánia iskolaorvos a gyermekek egyre romló stressz tűrő képességéről beszélt. Úgy látja, hogy a környezeti hatások miatt sok kisiskolánál alakul ki immun-, bél- és szív-érrendszeri megbetegedés. Idézte a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) felmérését, amiből kiderül, hogy már kisiskolás korban kell magas vérnyomással kezelni gyermekeket. Megfigyelhető az egyre gyakoribb magatartászavar és például az elhízás is számos esetben a stressz rovására írható.


Ifj. Béres József érdeklődésünkre elmondta: az egyetlen magyar tulajdonban lévő gyógyszergyár az övék, 25 fős kutat-fejlesztő csapatukkal az éves árbevételük 5 százalékát fordítják k+f-re, ami évente több százmillió forint befektetést jelent. Készítményeik megfelelnek az Európai Unió gyógyszerhatósága által előírt szabályoknak és igyekeznek megfelelni a piaci elvárásoknak is.