A hét legfontosabb céghírei

2012-10-04 06:40
Új üzleteket nyert el a Videoton, leépítés a Molnál és folyamatosan nő a hiteligény.

Új üzleteket nyert el a Videoton

Több új üzletet nyert el a Videoton-csoport autóipari elektronikai és elektromechanikai gyártó tagvállalata, a Videoton Autóelektronika Kft. Az ismert francia Valeo jó ideje stratégiai partner – tudtuk meg a cégnél, sőt az első projekt már sorozatgyártásban is van. Ez egy az autók hátsó lámpájába beépülő LED-es elektronika, amely újdonságnak számító, flexibilis nyomtatott áramkörre épül. „Az új technológia jóval nagyobb odafigyelést követel, hiszen ez a termék az átlagosnál sokkal érzékenyebb” – mondta Lászlófalviné Gönczy Zsuzsanna, a Videoton Autóelektronika Kft. ügyvezető igazgatója. Emellett ablaktörlő motort vezérlő elektronika gyártását is megnyerte a Videoton leányvállalata. A termékeket milliós nagyságrendben gyártva különböző személygépkocsikba építik be. Emellett egy kormánykapcsolószenzor-családra is megrendelést kapott a székesfehérvári központú kft.: 2012 őszén indul a sorozatgyártás, várhatóan több százezres éves darabszámban.

Signal, Uniqa az élen
Az ügyfelek a szolgáltatások terén az Uniqát tartják a legjobb biztosítónak, kárrendezésben pedig a Signalt. A biztositas.hu alkuszcég egy hónapig gyűjtötte a szavazatokat arról, hogy az ügyfelek mely biztosító munkájával igazán elégedettek, összesen 27 ezren voksoltak. A szolgáltatások alatt a szerződéskötést, a csekkek, számlák kiküldését, az ügyfélszolgálatok működését, a bónusz és egyéb igazolások kiadását, míg kárrendezés alatt az egyes károk ügyintézését és kárkifizetéseket értékelhették a biztosítottak. Szolgáltatásban dobogós lett még az Allianz és a Signal, kárrendezésben az Aegon és a Genertel.

Leépítés a Molnál
Hétszáz dolgozót bocsát el Magyarországon a Mol. Az intézkedés a Molt és a TVK-t is érinti a finomítás, a termelés, a nagykereskedelem, a logisztika és a kiskereskedelem területén. „Az európai finomítók túlkínálattal küzdenek, a válság miatt visszaesett a fogyasztás, tavaly 70 milliárd forintos veszteség volt az üzletágon. Erre reagálunk egy hatékonyságnövelő intézkedéscsomaggal, amelytől 110 milliárd forintos javulást várunk a következő három évben” – mondta el a Figyelőnek Szollár Domokos kommunikációs igazgató. Az elbocsátás Pest, Borsod, Komárom-Esztergom és Zala megyében érinti a dolgozókat.

Folyamatosan nő a hiteligény
A kisvállalkozások hiteligénye egyre emelkedik. A hétszáz hazai kisvállalati vezető megkérdezésével készített kutatásból egyértelműen kiderül, hogy továbbra is kihívás a működési feltételek folyamatos biztosítása a kisebb cégek számára. Ezért az új hitelkihelyezések több mint fele rövid lejáratú célokat szolgál – jelentette be a felmérést készítő UniCredit Bank. Új jelenség, hogy a mezőgazdasági vállalkozások beruházási hajlandósága nőtt, ez fokozta a szektor érdeklődését a hosszú lejáratú hitelek iránt. A megkérdezett kisvállalkozások több mint fele még soha nem fontolta meg komolyan a lehetőséget, hogy EU-s pályázatot nyújtson be. Csupán 15 százalékuk pályázott eddig uniós támogatásra, és 13 százalékuk rögtön sikerrel is járt.

Felszámolás az Akadémia Parkban
Információink szerint ezen a héten felszámolási eljárásba fordul a végelszámolás az egykori SCD csoportba tartozó Akadémia Park Kft.-nél. A cég a hasonló nevű irodaházat és a Pasaréten lévő egykori Bólyai Katonai Műszaki Akadémia (HM III.) 12,7 hektáros ingatlanját tulajdonolja (Elesik a főváros is? – Figyelő 2012/33. szám). A Jászai Gellérthez kötődő ingatlanfejlesztő csoportnak (amely már nem használja az SCD nevet) ez a legértékesebb budapesti vagyoneleme. Úgy tudjuk, hogy a teljes fővárosi vagyont összesen 65 millió eurónyi hitel terheli, erre a ma nehezen eladható Akadémia Park önmagában nem nyújt fedezetet. A fele-fele arányban az MKB és az OTP által hitelezett projekt mellett ezért feltehetően a többi egykori fővárosi SCD-érdekeltséget (főleg belvárosi telkeket) birtokló cég is hasonló sorsra juthat.