Az elsődleges nyilvános kibocsátásról (IPO) ugyanakkor még nem született végleges döntés, így a vállalat még bankot sem választott a tranzakció lebonyolításához - írja a Wall Street Journal. A Huawei régebb óta keresi a tőzsdére menetel lehetőségét, ám az ügy az elmúlt években nem haladt előre. A mostani időpont a kínai vállalatok amerikai tőzsdéken való alulértékeltsége miatt lehet kevésbé jó döntés, emellett az sem tisztázott, hogy a listázás valóban segítené-e a külföldi piacok céggel szembeni bizalmatlanságának eloszlatását.
A Huawei egyik legnagyobb problémája a nemzetközi piacokon ugyanis az, hogy a kínai vezetéshez és hadsereghez kötődő meghatározhatatlan kapcsolata és egyéb biztonsági félelmek komolyan akadályozzák terjeszkedését. Emiatt nem engedélyezték például a hatóságok tavaly a cég számára a kaliforniai 3LeafSystems megvásárlását, áprilisiban pedig Ausztráliában zárták ki egy nagysebességű internethálózat kiépítésére kiírt pályázatból.
Az Európai Unió májusban jelentette be, hogy vizsgálódni kíván a Huawei - és a ZTE - kínai bankoktól kapott kölcsöneit illetően, fennáll a lehetősége ugyanis, hogy a két vállalat bújtatott állami támogatásban részesül. 2011 novembere óta az amerikai kongresszus hírszerzési bizottsága pedig azt vizsgálja, hogy a két vállalat terjeszkedése jelent-e nemzetbiztonsági kockázatot és esetlegesen adhat-e teret bármilyen kémtevékenységnek az Egyesült Államokban. A Huawei több alkalommal tagadta az ellene felhozott vádakat és zöld jelzést adott a hatóságoknak a vállalatnál való vizsgálódásra.