Tesco-lábnyom a nemzetgazdaságban

2012-11-22 06:44
Évet értékelt a Siemens, és megjelenik az egészségpiacon a Signal - céghírek a hétről.
Évet értékelt a Siemens
Csökkenő bevételű, de a korábbi évekhez viszonyítva stabil rendelésállományú esztendőn van túl a magyarországi Siemens-csoport, mely szeptember 30-án zárta üzleti évét. Az elmúlt két esztendőben 400 fővel növelte alkalmazottai számát, emellett az idén 312 millió eurós árbevételt ért el, és közel 170 millió euró értékben vásárolt hazai beszállítóktól. Számos céghez hasonlóan a Siemens is stratégiai partnerségről szóló tárgyalásba kezdett a kormánnyal, azonban az egyeztetés csak néhány napja indult, részletekről nem nyilatkozhatnak – tudta meg lapunk Dale A. Martintól, a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatójától.



Sándor József az év üzletembere
Az idén kilencedik alkalommal adták át az Ernst & Young Az év üzletembere díját. A független bírálóbizottság 2012-ben Sándor Józsefnek, a Fémalk Zrt. vezérigazgatójának ítélte a fődíjat. Az egyik legnagyobb, magyar magántulajdonban lévő nyomásos alumíniumöntöde forgalma ez évben már több mint 10 milliárd forint. A Példakép díjat Lakics László, a Lakics Gépipari Kft. ügyvezetője kapta. Az elsősorban a megújuló energiaforrások területén tevékenykedő, bonyolult hegesztett acélszerkezetek gyártásával, valamint precíz megmunkálásával foglalkozó, harminc éve működő céget az egyedi műszaki megoldások tették sikeressé.
Merész Újító díjat kapott Cserpes István, a Cserpes-Sajtműhely Kft. ügyvezetője. A Jövő Ígérete pedig Mészáros Gábor, a ChocoMe Kft. tulajdonosa lett. Jelenleg hat kontinens közel 50 országának nyertesei vesznek részt az Ernst & Young World Entrepreneur Of The Year gáláján Monte-Carlóban. Magyarországot az idén Sándor József képviseli.
A fotón: Lakics László, Mészáros Gábor, Sándor József és Cserpes István



Tesco-lábnyom a nemzetgazdaságban
A Tesco a magyar GDP közel egy százalékát teljesíti – derül ki abból a kutatásból, amelyet a Tesco-Global Áruházak megbízásából a Századvég Gazdaságkutató végzett el. A 2010-es adatokból merítő tanulmány szerint a Tesco által megtermelt hozzáadott érték 101 milliárd forintot tett ki, és további 110 milliárdos hozzáadott érték előállításában játszott közre a piacvezető lánc. A vállalat két évvel ezelőtt 71 milliárd forint adóbefizetése csaknem annyi, mint amennyi támogatást például a közszolgálati műsorszolgáltatás kap. A Tesco 22 000 főt foglalkoztat, de az összes hazai alkalmazotti létszám egy százalékát kitevő 29 155 állás létrejöttében, illetve megtartásában is szerepet játszott a 2010-es adatok szerint. Az ágazat nettó forgalmának nyolc százalékát adó lánc évi 
33–48 milliárd forintot ruházott be 2008–2010 között. A Tesco 1500 beszállítója közül 1300 itthon bejegyzett cég. A vállalat és rajta keresztül a hazai beszállítók exportja tavaly elérte az 50 milliárd forintot.
A fotón Gerard Gray vezérigazgató (középen)



A Signal az egészségpiacon
Ez évtől a cégek adómentesen adhatnak munkavállalóik számára egészségbiztosítást. A törvényi lehetőségben több biztosító is üzletet lát. A Signal jövő januártól lép be az egészségbiztosítási piacra – jelentette be Kálózdi Tamás elnök-vezérigazgató. Az éves díj 50–200 ezer forint között mozog majd munkavállalónként, ezért teljes alapellátást kínál a biztosító. A társaság 100 millió forintos nagyságrendű bevételt vár ebből az üzletágból a jövő évben. A Signal egyelőre kizárólag a magán-egészségügyi szolgáltatókra épülő csomagot kínál a munkáltatóknak – mondta a Figyelőnek Kálózdi Tamás. A piacon már a Generali, a CIG, az Uniqa kínál egészségbiztosítási szolgáltatást.
A fotón Csata Dénes a Signal vezérigazgató-helyettese, Takács Zoltán, a Főnix-MED egészségügyi szolgáltató vezérigazgatója és Kálózdi Tamás