Kütyü, te drága!

Ajándékötletek felső vezetőknek
Vida Sándor
2012-12-13 06:24
Karácsonykor fokozódik az ajándékozási kedv, ilyenkor a felső tízezer tagjaira hajt a legtöbb gyártó. Ezek egyre vadabb módon próbálnak exkluzivitást kölcsönözni a technika új vívmányainak. Mivel ma egyre több tönkrement milliomos is akad, így a földi halandók számára elérhető érdekességek is terítékre kerülnek.


Ha drágább a tok, mint a készülék

Ha már megvettük az iPhone 5-ösünket, akkor is felvértezhetjük aranytokkal 219 ezer és 271 ezer forint (637–787 font) közötti áron. Ha valami fényesebbre vágynánk, a New York-i The Nature Sapphire Company potom százezer dollárért (21,5 millió forint) egy 18 karátos fehérarany tokot kínál, melyet 2380 kék ceyloni zafírral díszítettek, és mivel logó nélkül nem Apple az Apple, így az almát 38 piros rubin és egy zöld zafír formálja meg. Ha ez a kompozíció sem felelne meg számunkra, kedvünkre variálhatjuk a köveket többek között még több platinával, netán rózsaszín vagy sárga zafírral.



Felturbózott játékszimulátor

Az Emperor 1510 révén a Mátrix című filmben érezhetjük magunkat, anélkül, hogy kábelek lógnának ki a tarkónkból. A beépített hangrendszer, a LED-világítás és az akár három 24 colos monitor, a fel-le és előre-hátra mozgatható vázszerkezet révén földöntúli környezetben dolgozhatunk vagy éppen játszhatunk. Mindezt csupán 6000 dollárért hazavihetjük, persze ha elfér a hobbiszobában. A szerkezetre bármilyen gépet vagy játékkonzolt rácsatlakoztathatunk. A kanadai MWE Lab csúcsmodelljéhez, az Emperor 200-as változathoz már beépített számítógépet is választhatunk.
1,4 millió forint



Az e-biciklik Ferrarija

Az Optibike-kal még az idősebbek is dacolhatnak a forrósággal, az erős széllel vagy éppen a magas hegyekkel. Semmi sem állíthatja meg őket! Egyvalami talán mégis, ha lemerül a bicikli aksija. Az R széria alapváltozata 2,17 millió forintnyi dollár. Ezért a pénzért egy 9 sebességes, közel 45 km/h maximális gyorsaságú, akár 64 kilométer megtételét ígérő elektromos kerékpárt kapunk. Akinek ez nem lenne elég, az számos extra közül válogathat, kérhet például extra túraaksit vagy off-road csomagot is. A tökéletes testreszabhatóság érdekében a magasságunkat, súlyunkat, kéz- és lábhosszúságunkat is meg kell adnunk a rendeléskor. A kétkerekű csúcsmodelljével pedig 50 kilométeren keresztül repeszthetünk 60 km/h-val, sőt, eco módban ennek közel háromszorosát is megtehetjük. A hölgyeknek a fehér vagy ezüstvirágokkal díszített Helia modellt kínálják.
2,17 millió forint



T. rex táblagép, színarannyal, gyémántokkal

Az említett üzlet tabletekben is utazik, fekete és a fehér retinakijelzős iPadünk is lehet még trendibb arany-, rózsa-arany vagy platinaszínben. A 16 gigabyte-os wifi és 4G hálózaton is működőképes 24 karátos arany készülék 480 ezer forint (1386 font), a legdrágább pedig a 64 gigabyte-os platina változat a maga 793 ezres (1815 font) vételárával. Mindez persze sehol nincs a világ legdrágább táblagépéhez, a kereken 5 millió fontért kínált iPad 2 Gold History Editionhöz képest. A 24 karátos arany hátlap az 53 gyémánttal kirakott Apple logótól vagy a 13 gyémántból kialakított nyomógombtól önmagában nem lenne különleges, azonban a 75 millió éves ammolit kő és 65 millió éves T. rex combcsontjának felhasználásával készített előlap teszi igazán történelmivé a táblagépet, amelyből mindössze két darab készült.
1,74 milliárd forint



Okos szemüveg

Az eddig csak a sci-fi vagy a James Bond-filmekben látott tévés okos szemüveg a gyártó Vuzix cég szerint megreformálja a telefonálást. Az eszközt jobb fülünkre illesztve máris láthatjuk mobilunk tartalmát, anélkül, hogy azt elővennénk. A kiterjesztett valóságszolgáltatást kínáló kütyüben beépített GPS és videokamera is helyet kapott. Android és iOS operációs rendszert használó egyéb eszközökkel is szinkronizálható. A hangvezérlésnek hála akár SMS-t is írhatunk, böngészhetünk a neten, vagy megtekinthetjük a térképen, merre is kellene mennünk. A 8 gigabyte-os belső memóriának hála 1280x720-as felbontású videókat vagy képeket is rögzíthetünk. Karácsonyra azonban nem jön össze a dolog, a fejrevaló csak 2013 elején kerül kereskedelmi forgalomba. Ára közel 220 ezer forintot lesz, de a piacra rövidesen a Google is belép saját termékével, a Google Glasszal.
220 ezer forint



Limitált számú luxusmobil

A Vertu legújabb modelljét a divatáru-forgalmazó Italia Independenttel közösen készítette. A 2,2 millió forintos Constellation Blue mobilból mindössze 777 darabot, míg a 200 ezerrel drágább, Qwerty billentyűzetes Constellation Quest Blue készülékből 77-et dobnak a piacra. A Vertu természetesen ezekhez a modellekhez is garantálja az egy évig ingyenes concierge szolgáltatását, mely a tudás tekintetében korántsem innovatív telefonok igazi esszenciáját adja. A boldog tulajdonosok egyetlen gombnyomással foglalhatnak a világ bármely pontján luxuslakosztályt, bérelhetnek magánrepülőt, jachtot, de akár az éjszaka közepén is rendelhetnek kedvesüknek egy gyémántgyűrűt.
2,2-2,4 millió forint