A jelenlegi pénzügyi válság megmutatta, hogy a rövid távú, passzív munkaerő-piaci megoldások (elsősorban: pénzbeli ellátások), amelyek távol tartják a munkavállalókat a munkaerőpiactól, nemcsak károsak, kontraproduktívak, de pénzügyi szempontból sem fenntarthatók.
2011. október 25-én az Európai Parlament elfogadta Kósa Ádám EP-képviselőnek a fogyatékos emberek mobilitásáról és befogadásáról, valamint az Európai Bizottságnak a 2010 és 2020 közötti időszakra vonatkozó európai fogyatékosügyi stratégiájáról szóló jelentését. Az anyag megállapította, hogy Európában közel 80 millió fogyatékossággal élő ember él. Közülük Nyugat-Európában mintegy 40, Kelet-Európában 15-20 százaléknak van munkahelye.
A jelentés arra is felhívja a figyelmet, hogy a fogyatékkal élők mind munkaerőként, mind fogyasztóként és adófizetőként is jelentős mértékben hozzájárulhatnának a válságból való kilábaláshoz. Fogyasztóként ugyanakkor jellemzően szóba sem kerülnek, hiszen sem az épített környezet, sem a szolgáltatások, sem pedig a termékek nagy része nem akadálymentes. Márpedig az EU2020 új uniós stratégiában megfogalmazott 75 százalékos foglalkoztatási mutató e cs...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 0/0 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!