Állásbörzék - Standos eladás

Kovács Ágnes Lilla
2013-03-01 13:45
Az utóbbi években mind bátortalanabbak és felkészületlenebbek a végzősök, pedig a határozott fellépés még ma is fél siker.
A cégek tapasztalata szerint kevés a kitartó, minden tanulási lehetőséget megragadni kész, szakmai útját tudatosan alakító fiatal. Egyáltalán: mintha kevésbé lennének motiváltak a pályakezdők, mint 10-12 éve. Az attitűd változása már az első személyes kapcsolatfelvétel során, az egyetemi állásbörzéken tetten érhető. A karrierexpókon hosszú évek óta rendszeresen megjelenő cégek tapasztalata szerint korunk munkakeresőinek zöme kevéssé felkészült, és meglehetősen bizonytalan. Ha kérdez is valamit - erre sem kerül sor minden esetben -, jellemzően a karrierlehetőségek, a külföldi pozíciók és fizetés felől érdeklődik, magáról a szervezetről csak kevesen tesznek fel kérdéseket. S nem azért, mert képben vannak: sokakról kiderül már egy-két mondat után, hogy a megkörnyékezett vállalat alaptevékenységével sincsenek tisztában.



A munkakeresők egy részének passzivitása mögött egyfelől valamiféle nyugodt optimizmus is állhat. Leginkább a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) és a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) végzőseire jellemző a magabiztosság - derül ki az Aon Hewitt legfrissebb Munkáltatói Márka kutatásából (a részletes eredmények lapunk március 7-én megjelenő számában olvashatóak).

Ebben szerepet játszhat az is, hogy az itt tanulók rendelkeznek legnagyobb arányban külföldi tapasztalattal. Az összes megkérdezettnek is több, mint harmada hisz abban, hogy könnyen, vagy kis utánajárással találna megfelelő munkahelyet.

További részletek a Figyelő 9-dik számában.