A Jeremie III. pályázat során összesen 12 milliárd forrásra lehet pályázni, amiből 4 alap részesedhet 3-3- milliárd forint értékben.
Az egyes alapok maximum 2,5 millió euró (mai árfolyamon 750 millió forint) összeget fektethetnek egy társaságba (ebbe a kapcsolat vállalkozásokat is bele kell számolni), ami jóval nagyobb összeg az eddigiekhez képest. Ezzel lehetővé válik, hogy a korábban befektetéshez jutott cégek további tőkét vonjanak be a Jeremie alapoktól.
Fontos kiemelni, hogy csak a közép-magyarországi régión kívüli cégek juthatnak ebből a forrásból befektetéshez. Kérdéses, hogy lesz a központi régión kívül elegendő befektetési célpont.
Nincs olyan kemény korlát a lehetséges befektetésekkel kapcsolatban, mivel annyi az elvárás, hogy a kiszemelt társaságnak (jogelődjeit is figyelembe véve) legfeljebb öt naptári éven belül alapítottnak kell lennie, továbbá árbevétele nem haladhatta meg az öt milliárd forintot ezen időszakban.
A pályázati kiírás szerint a Jeremie I. és II. nyertesei nem indulhatnak a mostani kiíráson, de mint korábban is láthattuk, ennek a kitételnek sok értelme nincsen, mivel a tulajdonosok új alap gründolásával már indulhatnak.
A magyar kockázati tőke a GDP arányában eddig is kiemelkedő volt az Európai Unióban (lásd például itt), ám a harmadik Jeremie kör hatására még tovább javulhatnak hazánk mutatói e téren.
A legújabb Jeremie pályázat megnyitja a lehetőséget az előtt, hogy a korábban befektetést nyert vállalkozások további kockázati tőke forráshoz jussanak.