A svájci frank alapú hitelezés erőltetése és az egyoldalú szerződésmódosítás sokszor önkényes gyakorlata indokolttá teszi, hogy a kereskedelmi bankok részt vállaljanak a devizahitelesek problémáinak megoldásában, nyilatkozta a Figyelőnek Felcsuti Péter.
A Bankszövetség egykori elnöke szerint az egyoldalú szerződésmódosítás, mint intézmény, önmagában teljesen jogszerű, hiszen több évtizedre szóló jogviszonyról van szó, amelyben az egyik fél azonnal teljesít, a másik pedig folyamatosan, a lejárat időpontjáig. „A baj ott van, hogy ezzel a lehetőséggel a bankok gyakran visszaéltek, legalább is még 2010 előtt, ekkor ugyanis törvénybe foglalták, mikor módosíthatnak a kereskedelmi bankok és mikor nem." Így a volt bankvezér szerint erkölcsileg és jogilag is indokolt, hogy a kereskedelmi bankok részt vegyenek a probléma megoldásában.
A helyzet tragikuma az, hogy immár négy éve fizetik a cech-et, ám a problémát csak nem sikerül megoldani, teszi hozzá Felcsuti Péter, aki a Figyelőben beszél arról is, hogy a demokratikus ellenzék oldalán politikusokat lát, államférfiakat nem. Miután tavaly csatlakozott az Együtt 2014-hez, azzal kellett szembesülnie, „hogy a demokratikus oldal politikusai az egyéni ambícióikat, az általuk vezetett szervezetek politikai-egzisztenciális érdekeit nem tudják, vagy nem akarják alárendelni ennek az egy nagy célnak, t.i. a jelenlegi rezsim leváltásának." Ezért száll ki még augusztusban a politikából, bár az Összefogást ma is támogatja kívülről.
További részletek a Figyelő 9. számában.