Mint korábbi cikkeinkben megírtuk, az online pénztárgépek bevezetése több olyan fordulatot is hozott, amelyek kapcsán felmerült a vesztegetés gyanúja. Tavaly ősszel ugyanis több olyan pénztárgép típus is engedélyt kapott a forgalmazásra a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivataltól (MKEH), amelyektől utólag, idén január közepén ugyanez a szervezet megvonta az engedélyeket. A gépeket két cég, az Alt Cash Kft., illetve a Japan Cash Kft. hozta forgalomba, s az engedélyek visszavonásáig komoly, nagyjából 80 ezres ügyfélkörre tettek szert. Emiatt kellett újabb és újabb határidőket szabni az átállásra, hogy a két cég addigi kuncsaftjainak legyen elég idejük gondoskodni új gépekről. Egyben arról, hogy ne essenek el a gépenként kapható 50 ezer forintos állami támogatástól.
Lapunk február elején úgy értesült, hogy az engedélyezési folyamat visszásságai miatt keletkezett feljelentés ügyében előbb-utóbb lesznek gyanúsítottak, és elindul a nyomozás. Február közepén arról tájékoztatta a Figyelő Online munkatársát a nyomozó szerv, hogy feljelentés-kiegészítést rendelt el. Ez azt jelenti, hogy további információkra tartott igényt a nyomozás megkezdéséhez. Erre 15 nap állt a rendőrség rendelkezésére, ennek letelte után rendelték el a nyomozást.
Az, hogy a gyanú szerint hivatali visszaélés történt, feltételezi, hogy a MKEH munkatársai közül kerülhettek ki a gyanúsítottak. Ezzel kapcsolatban korábban már megkerestük a hivatalt, de nem kaptunk felvilágosítást, hogy bármelyik kollégájuk érintett lehet-e az ügyben. A nyomozó irodánál pedig azt közölték, hogy további részleteket a nyomozás érdekére tekintettel egyelőre nem áll módjukban közölni.