Csiba Katalin azt mondta, a nyilatkozattal a civil szerveztek megmutatták, hogy hogyan lehet a demokráciát üzemeltetni, még "ilyen kemény és durva ellenszélben" is, mint ami jelenleg tapasztalható Magyarországon. Hozzátette, hogy a nyilatkozatot aláíró képviselőjelölteknek azt kell vállalniuk: ha nem teljesítik a szervezetek szakpolitikai javaslatait és elvárásait, akkor vagy lemondanak a mandátumukról vagy képviselői juttatásuk minimálbéren felüli részét közcélokra ajánlják fel.
A 12 pontos listából Csiba Katalin és Sallai Róbert Benedek egyaránt három-három pontot emelet ki. Csiba Katalin azokat, amelyek szerint nemet kell mondani a paksi bővítésre, ökosziociális költségvetést kell alkotni és átláthatóvá kell tenni a törvényalkotást. Sallai Róbert Benedek pedig a fenntartható erdő és mezőgazdaságról, az élethosszig tartó környezeti nevelésről és a biológiai sokféleség csökkentésének megállításáról beszélt. A vidékfejlesztési szakszóvivő azt mondta, a kiáltványban több olyan pont is van, amelyek visszatükröződnek az LMP programjában.
Sallai Róbert Benedek hangsúlyozta, hogy az egyoldalú kötelezettségvállaló nyilatkozat apró pontosításokra szorul. Példaként említette, egyértelműsíteni kell, mit jelent az, hogy egy képviselő nem tett meg minden tőle telhetőt egy adott ügyben.
Azt is elmondta, hogy a párt országos listájának első 15 helyezettje között megkezdődött az egyeztetés, hogy a szükséges változtatások után mindannyian írják alá a kiáltványt. Csiba Katalin kérdésre válaszolva közölte, szorgalmazzák, hogy minden jelöltjük írja alá a nyilatkozatot, de senkit nem köteleznek arra.