Mivel a jelek szerint a kormány szerkezete alig, összetétele pedig csak mérsékelten változik, minden bizonnyal nem kell sokat várni néhány sürgős, illetve a kabinet számára fontos ügy elintézésére. Az utóbbi csoportba tartozik a paksi szerződés véglegesítése a 10 milliárd eurós pénzügyi megállapodásról szóló kontraktus parlamenti elfogadásával.
Oroszok az alagútban
Hacsak Vlagyimir Putyin nem dönt úgy, hogy „tankkal megy át az ukrán határon", vagy más módon nem élezi tovább a feszültséget, valószínűleg nem lesz akadálya a további orosz-magyar kormányzati üzletelésnek sem.
Szintén az oroszokhoz kapcsolódó ügy a 3-as metró elaggott szerelvényeinek cseréje. Ahogy lapunk néhány héttel ezelőtt megírta, a kabinet ebben az ügyben is egy orosz opciót pártol: formálisan a meglévő szerelvények felújítását, ami valójában lényegében vadonatúj gyártású kocsikat jelentene.
A húsos fazék őrei
Pakssal ellentétben a 2014-2020-as uniós időszak 7 ezer milliárdos pénzeivel kapcsolatos ügyek esetében nem a kormány által diktált menetrend, hanem a folyamat természetes üteme miatt alakult úgy, hogy szinte rögtön a választás után egy rendkívül intenzív időszak kezdődik.
Magyarul indulhat a marakodás az uniós pénzekért. Nagy mozgolódás várható, hogy végül is mennyi jusson út- és vasútépítésre, kórházakra vagy a polgármesterek körében népszerű, de nem túl hatékony díszkövezésre.
Pörög a rulett
A kulisszák mögött kemény küzdelmet ígér a kaszinókoncessziók kiosztása is. Az állami tulajdonú Szerencsejáték Zrt. is benevezett a versenybe, a szakma azonban ettől függetlenül korántsem tekinti lefutottnak a meccset.
A témáról részletesen olvashat a Figyelő hetilap április 10-i, idei 15. lapszámában.