Eltitkolják, mekkora a valódi kár

Interjú - Lázár Dénes
Cseke Hajnalka
2014-08-07 06:02
Bőven lenne mit keresniük a bíróságokon a devizahiteleseknek, mert annyi sebből véreznek a szerződések, hogy azokat en bloc semmissé kellene nyilvánítani - állította lapunknak az Ausztriában dolgozó ügyvéd. Ő képviselte azt a devizahitelest, akinek az ügyében a Kúria elsőként mondta ki egy szerződés semmisségét.
- Most, hogy megszületett az első devizahiteles törvény, van teendője az adósoknak, vagy egyszerűen csak várniuk kell arra, hogy a bankjuk értesítse őket?

- A kormány és a bankszövetség célja az, hogy elhitessék a devizahitelesekkel, már nincs több teendőjük, csak várniuk kell arra, hogy a pénzintézetek tisztességesen elszámoljanak velük. A bankszövetség főtitkára korábban hangot adott azon igényeknek, hogy a kabinet akadályozza meg a devizahitelesek pereit. A most elfogadott jogszabály ebből a szempontból teljesíti ezeket az igényeket, mert hatalmi szóval állít le több ezer, folyamatban lévő pert. A törvény azonban nem vonatkozik az összes devizahiteles perre. Emiatt sok olyan semmisségi ok van még, amelynek alapján továbbra is lehet pereket indítani. A devizahiteleseknek azt kell most eldönteniük, elhiszik-e azt, hogy a kormány és a bankszövetség őszintén és tisztességesen dolgozik a probléma megoldásán. Aki ezt el...

A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2014/32 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!