Nincs jövője egy elszigetelt Magyarországnak - mondta Michael Roth német államminiszter.
Orbán túl messzire ment - ezzel a cÃmmel jelent meg a Spiegel Online tudósÃtása a múlt héten Magyarországról, és bár a sajtó olykor elveti a sulykot, most a hivatalos Berlin is egyre nagyobb aggodalommal figyeli a magyar fejleményeket.
A kérdés már nem az, hogy érdemes-e bÃrálni a magyar kormányt nyilvánosan vagy zárt ajtók mögött, és lehet-e egyáltalán hatást gyakorolni Orbán Viktorra. A tét ennél sokkal nagyobb: elszigetelÅ‘dik-e Magyarország Európa közepén? És hogyan lehetne ezt megakadályozni, mielÅ‘tt túl késÅ‘ lenne?
A német diplomaták egyelÅ‘re próbálják megérteni, hogy a magyar kabinet újabb meghökkentÅ‘ javaslata, az internetadó mögött vajon kizárólag anyagi megfontolások rejlenek-e. Nem kerülte el a figyelmüket a rendszerváltozás utáni legnagyobb magyar diplomáciai botrány, a vélhetÅ‘en kormánytisztviselÅ‘ket sújtó amerikai beutazási tilalom sem, de ezt szigorúan kétoldalú ügynek tartják. Európa másképp intézi a vitáit, mondogatják, az amerikaiakhoz hasonlóan drasztikus eszközöket, szankciókat továbbra sem fontolgatnak. A németek a korrupcióval kapcsolatban is óvatosan nyilatkoznak. A Magyarországon tevékenykedÅ‘ német vÃ...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2014/44 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg elÅ‘fizetési azonosÃtóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!