Új vezető a UPS magyarországi leányvállalatánál

válassz
2014-11-17 10:55
Tim Helsent nevezték ki a UPS magyarországi leányvállalatának élére. Helsen emellett a görögországi és romániai leányvállalatok vezetője is lesz. A 35 éves, belga születésű szakember mostantól mintegy 400 alkalmazottért felel majd, illetve a három országban a UPS operációkért, üzleti működéséért, stratégiájáért és támogató funkcióiért. A munkakört Iulia Narteától veszi át, aki az olaszországi UPS vezetője lesz. A UPS egészségügyi üzletágát Magyarországon továbbra is Magyari Éva vezeti majd, mint a UPS Healthcare Hungary ügyvezetője.
"Széleskörű tapasztalata és szakértelme révén Tim Helsen sikeresen vezetheti majd tevékenységünket e három piacon - mondta el Cindy Miller UPS Europe elnöke a kinevezés kapcsán. - Meggyőződésem, hogy csapata élén ugyanazt a megbízható szolgáltatást és minőségi megoldásokat biztosítja majd ügyfeleinknek, melyet már megszokhattak a UPS-től."

Helsen UPS-es karrierjét 2001-ben kezdte, mint a belgiumi UPS pénzügyi specialistája. Az ezt követő években számos, növekvő felelősséggel járó, pénzügyi és könyvviteli pozíciókat töltött be a UPS-nél Belgiumban, Hollandiában és Luxemburgban. 2007-ben a UPS Europe Supply Chain Solutions pénzügyi tervezésért felelős vezetője lett a svájci Bielben.
Több közel-keleti megbízást követően 2011-ben visszatért Brüsszelbe, mint a UPS EMEA régiójának szerződési szolgáltatási országaiért felelős pénzügyi igazgatója. Két évvel később a kelet-európai térség pénzügyi ellenőre lett. Jelenlegi pozícióját, mint a magyarországi, görögországi és romániai leányvállalat országigazgatója 2014 augusztusában fogadta el.

Tim BSc. diplomával rendelkezik pénzügyből és könyvvitelből, melyet a leuveni Katholieke Hogeschool egyetemen szerzett.
"Nagyon várom, hogy erős, helyi UPS csapatommal tovább fejleszthessük üzleti tevékenységünket a térségben építve a vállalatunk logisztikai megoldások terén megalapozott jó hírnevére - mondta el Helsen. - Azt remélem, segíthetjük ügyfeleinket Magyarországon, Görögországban és Romániában, hogy részesülhessenek a globális kereskedelem nyújtotta előnyökből, csatlakozhassanak a nemzetközi piacokra és versenyképesek maradhassanak."