Az amerikai válságkezelési mechanizmus sikeres volt, Európa azonban jókora késéssel próbál meg felzárkózni. Az olcsó olaj és az uniós embargók által sújtott Oroszország kiváló befektetési lehetőségeket kínál - nyilatkozta a Figyelőnek a JPMorgan Asset Management igazgatója.
Ön szerint melyek ma a világban azok a makrogazdasági események, amelyekre a legnagyobb befektetési sztorikat fel lehet fűzni?- Ügyfeleinknek azt tanácsoljuk, hogy súlyozzák felül portfólióikban a részvényeket, ezen belül is a fejlett piacokat és az Egyesült Államokat. Ezzel párhuzamosan súlyozzák alul a kötvényeket. Nem látunk buborék kialakulására utaló jeleket az amerikai tőkepiacon. A legfontosabb befektetői sztori mostanában az, hogy az Államokban és Nagy-Britanniában beindult a gazdasági növekedés, míg a kontinentális Európa államaiban és Japánban nem, ezek az országok a recesszió szélén táncolnak.
- Mit csináltak jobban az amerikaiak?
- A klasszikus keynesi gazdaságpolitikát követték. A válságra nem megszorításokkal reagáltak, hanem még több hitelt vettek fel, úgymond kivásárolták magukat a krízisből. Gyakorlatilag az történt, hogy a Fed az amerikai bankok...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2014/50 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!