Erre kerestek rá a magyarok 2014-ben - Meglepő lista?

válassz
2014-12-16 12:58
A Való Világ 6, a vb, a választások, Schumacher, Conchita Wurst és Aleska Diamond vezeti a Google idei magyar keresési toplistáit. Az évente nyilvánosságra hozott, népszerű kereséseket összesítő listákból kiderül, hogy kik és mik keltették fel leginkább az ország érdeklődését, hogy milyen ügyek, botrányok, és mindennapi problémák foglalkoztatták leginkább Magyarországot 2014-ben. A legnépszerűbb netes keresések között feltűnik többek közt Bajor Imre, a Szépművészeti Múzeum, de az is, hogy "hogyan romantikázzunk". Eközben a világ legfelkapottabb kereséseinek idei toplistáján Robin Williams, a labdarúgó világbajnokság és az ebola foglalja el a dobogós helyeket. A Rubik-kockát ünneplő interaktív logó, amit májusban egy napig láthattak az internetezők a Google kereső oldalán, a világ idei harmadik legnépszerűbb ünnepi Google-logója lett.
Százból 15 keresés teljesen új
A Google minden év végén bemutatja a keresési toplistákat. A Google a keresőbe világszerte évente beírt több ezer milliárd kifejezést összegzi, az így születő keresési toplisták pedig minden évben tükröt tartanak az egyes országoknak, és az egész világnak. A népszerű kereséseket kétféle módon mérik.

Hazai személyek, 2014-ben felkapott keresések Magyarországon: Külföldi személyek, 2014-ben felkapott keresések Magyarországon:
1. Aleska Diamond Schumacher
2. Bajor Imre Conchita Wurst
3. Berki Krisztián Robin Williams
4. Győzike Jennifer Lawrence
5. Novák Angéla Jules Bianchi
6. Szöllősy Csák Gergely Philip Seymour Hoffman
7. Kállay Saunders András Jude Law
8. Bódi Sylvi Matthew McConaughey
9. Hódi Pamela Margot Robbie
10. Csala Zsuzsa James Foley

A legtöbbször keresett kifejezések mellett egy összetettebb statisztikai módszerrel a Google az év új kedvenceit, érdekességeit, feltörekvő sztárjait azonosítja. Ehhez az év "felkapott" kereséseit szűrik ki, melyeknél az előző évhez képest a legnagyobb mértékben ugrott meg a keresések száma, úgy hogy ez a fokozott érdeklődés huzamosabb ideig fent is maradt. A keresési toplisták elkészítéséhez anonim, statisztikailag összesített keresési információkat használnak.

Receptek, 2014-ben felkapott keresések Magyarországon: Legolcsóbb..., 2014-ben felkapott keresések Magyarországon:
1. cobbler recept legolcsóbb biztosítás segédmotorra
2. csirkemell recept legolcsóbb benzin
3. rizskoch recept legolcsóbb repülős utak
4. tartármártás recept legolcsóbb kötelező biztosítás
5. medvehagymás pogácsa recept legolcsóbb repülőjegyek Londonba
6. marhapörkölt recept legolcsóbb matracok
7. méteres kalács recept legolcsóbb ételek
8. húsvéti kalács recept legolcsóbb kerítés
9. lazac recept legolcsóbb játékbolt
10. paradicsomleves recept receptek legolcsóbb szennyvìztartàly

Az internet elterjedésével együtt alapvetően változott meg az információszerzés módja is. Ezt jól jellemzi, hogy ma már havonta több 100 milliárd keresést indítanak a Google keresőben. Azonban még így is 100 Google keresésből átlagosan 15 olyan van, melyre korábban még soha senki nem keresett.

 

hogyan..., 2014-ben felkapott keresések Magyarországon:

- vakolás hogyan
- hogyan randizzunk
- hogyan együnk pálcikával
- hogy legyek menő
- hogyan öltözködjek
- paypal hogyan
- hogyan fogytak le
- hogyan rajzoljunk arcot
- hogyan romantikázzunk
- hogyan értékesítsünk

Ekkora az internet

-60 billió, azaz 60 000 milliárd webhely. Ekkora az internet. Ennyi webhelyet talált a mai napig a Google keresője az interneten. 2008-ban ez a szám még csak ezer milliárd volt. Természetesen ez a szám folyamatosan változik.

Az abszolút toplista, 2014-ben felkapott keresések a világon:
1. Robin Williams
2. World Cup
3. Ebola
4. Malaysia Airlines
5. ALS Ice Bucket Challenge
6. Flappy Bird
7. Conchita Wurst
8. ISIS
9. Frozen
10. Sochi Olympics

-Több mint 2000 km-t utazik átlagosan egy keresés egynegyed másodperc alatt, mielőtt megjelennek a találatok a képernyőn.

-Összehasonlításképp, egy pislogás nagyjából egy tized másodperc.

- annyit dolgoztak eddig a Google kereső algoritmusán, hogy ha egy embernek kellene ezt a munkát elvégeznie, 1000 évig tartana neki.

- Megtanult magyarul: a Google keresője 2012 nyara óta már magyarul is ért. Beszélhet a telefonjához, és a kereső épp úgy kidobja a találatokat, mintha bepötyögné a szavakat a keresődobozba. Kitalált szavakon gyakorolt a Google kereső, mikor magyarul tanították. Erre azért volt szükség, hogy a szokatlan magyar mássalhangzó-torlódásokat is megértse, ilyen kitalált szavak voltak pl. kalapdzsem, pontybár, kukaczseb.