Súlyosy szociális problémákat vet fel a Közel-Keleten és Észak-Afrikában tapasztalható fiatalkori munkanélküliség, ami jelenleg a legnagyobb a világon.
The Long Run által nemrégiben kiadott elemzés kiemeli a két fő változó, fiatalkori munkanélküliség és a függetlenedés korhatára közötti kapcsolatot.
A kimutatásból megállapítható, hogy a jelenlegi 28 százalékos fiatalkori munkanélküliségi mutatóval rendelkező térségek jelentősen megelőzik Latin-Amerikát (14 százalék), Fekete-Afrikát (12 százalék) és Kelet-Ázsiát (12 százalék).
Az arab fiataloknak emiatt átlagosan többet kell várniuk az első munkatapasztalat megszerzéséig. Ezzel is magyarázható a férfiak körében mért 29 éves átlagos függetlenedési kor (nőknél ez 22 év), amit a házasságkötéssel azonosítanak.
Az ENSZ Nemzetközi Munkaügyi Szervezetének kutatása alapján, a munkanélküliség globális átlagig (13 százalék) való csökkentése 25 milliárd dolláros GDP-növekedést eredményezne 2018-ig a térségben.
A fiatalkori munkanélküliség mindenhol égető kérdés. Az arab és afrikai régiókban azonban ez fokozottan igaz, hisz munka nélkül az arab fiatalok képtelenek a családalapításhoz szükséges vagyonra szert tenni, így idővel kirekesztődnek a közösségből -
nyilatkozta Dr. Tarik Yusuf, a Silatech vezetője.