A molekuláris diagnosztika évek óta lehetővé teszi a célzott terápiát, ám annak érdekében, hogy a betegek hozzájussanak a szükséges gyógyszerhez, magyar kutatók egy nemzetközi bioinformációs rendszert fejlesztettek ki - mondja a hetekben alapított Oncompass Medicine nemzetközi cégcsoport vezérigazgatója.
Alig telt el pár év azóta, hogy leköszönt a Sanofi/Chinoin elnök-vezérigazgatói posztjáról, most ismét Budapesten dolgozik.
- Korábban hat eredményes évet töltöttem Magyarországon. Így, amikor szóba került, hogy visszatérhetek, éltem a lehetőséggel. Hízelgő volt számomra, hogy sikeres gyógyszeripari vezetőként tartanak számon Budapesten, és visszahívnak. Vonzó volt a 2003-ban alakult KPS tevékenysége is, ahol a személyre szabott, célzott daganatellenes kezelésekhez szükséges molekuláris diagnosztikai eljárásokkal foglalkoznak. Az itt dolgozó fiatal tudósok részesei voltak annak a nemzetközi kutatásnak, amivel sikerült felfedezni, hogy mely hibás gének okozhatnak a szervezetben rákos daganatot. Jelenleg az a legnagyobb feladatunk, hogy a génhibákat világszerte összekapcsoljuk a megfelelő terápiával annak érdekében, hogy a 39 forgalomban lévő és 221 klinikai vizsgálat alatt álló onkológiai gyógys...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2015/7 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!