A magánszolgáltatók árai és a színvonalai is elég eltérőek. Ezért a kiválasztáskor fontos figyelembe venni a szakmai és technológiai hátteret, az ellátási körülményeket, illetve az ügyfélkezelési rendszert.
A magán-egészségbiztosítás
Magyarországon jelenleg nem egész fél tucat magánbiztosító kínál egészségügyi biztosítást. Összehasonlításuk igen nehéz, mivel más-más elvek alapján állítják össze biztosítási csomagjaikat, amelyek áraikban is széles spektrumon mozognak.
Az éves díjért cserébe különböző magánintézményekben jár ellátás, egy bizonyos limitig, illetve egy bizonyos beavatkozási körön belül. Vannak biztosítók, akik egy bizonyos szolgáltatóval, vagy szolgáltatásszervezővel szerződnek, akik a pácienseket probléma esetén mindig abba az - állami intézménybe vagy a sok közül valamelyik szerződött magánintézménybe - irányítja a beteget, ahol épp a legjobbnak és a leggyorsabbnak ítéli a gyógykezelést vagy a vizsgálatot, de van, ahol maga a biztosító ügyfele akár a saját nőgyógyászát is bekapcsolhatja a rendszerbe.
Fontos kiemelni, hogy a biztosítási díjért gyors ellátást várhatunk, illetve ha állami kórházban kezelik a biztosítottat, a legtöbb biztosító fizeti a VIP-szobát. De arra is van példa, hogy a biztosítási csomag külföldi orvosi szakvéleményt is fizet.
Az árak széles spektrumon mozognak, az életkortól, az egészségügyi állapottól és természetesen a választott csomagtól függően. Egy idősebb, esetleg született vagy szerzett betegségben szenvedő esetében akár több százezer forint is lehet az éves díj.
A teljes cikket itt olvashatja.