Néhány hete közel 250 milliárd forintnyi értékben vásárolt 7,5 százalékos részesedést a Tesla- és PayPal-alapító Elon Musk űrkutatási cégében a Google. Ezzel a világ egyik legértékesebb startupja lett a rakétafellövési üzletet nyomott áraival felforgató SpaceX, amelytől egyre jobban tartanak a konkurensek.
Szó szerint rakétasebességgel fejlődik korunk Edisonjának, Elon Musknak a vállalata. Nem, most nem az autóipart szinte forradalmasító, de mindenképp alaposan felkavaró Tesláról lesz szó, amely miatt inkább Henry Ford reinkarnációjaként emlegetik a tengerentúlon. Nem is a nálunk kevéssé ismert napelemvállalatról, a SolarCityről. Musk talán legnagyobb horderejű vállalkozása ugyanis a Space Exploration Technologies, azaz a SpaceX, amely nem kisebb célt tűzött maga elé, mint hogy a mainál tízszer olcsóbbá tegye az űrkutatást, pontosabban a bolygó gravitációjának legyőzését. Első körben persze, mert a távlati cél még merészebb, mondhatni őrült: magánerőből belátható időn belül megkezdenék az emberes Mars-repüléseket, majd pedig a vörös bolygó kolonizálását! Elon Musk szerint 10-20 éven belül emberek indulhatnak űrbéli szomszédunkra. Ennek érdekében már tervezik és fejlesztik a Marsot elérni képes különleges, ...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2015/15 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!