2014. október 27.: Aszódi Attilától, a paksi atomerőmű bővítéséért felelős kormánybiztostól a Figyelőnek elmondja, hogy jelenleg dolgoznak az úgynevezett megvalósítási (implementációs) szerződések szövegezésén, és ennek során nem csak az orosz féllel, hanem az Európai Bizottsággal is folyamatosan egyeztetnek. A kormánybiztos hangsúlyozza: mindez azt is jelenti, hogy ha az EB kéri, az implementációs szerződések szövegét módosítani kell, hiszen a kontraktusok csak a grémium hozzájárulásával léphetnek hatályba."
2014. december 9.: A megvalósítási megállapodások aláírásának napján, de még a szerződések megkötésének bejelentése előtt Aszódi Attila Figyelőnek küldött válaszában úgy fogalmaz: „Minden szükséges területen egyeztetünk a Bizottsággal, kapcsolatunk folyamatos. Nem emelt kifogást a Bizottság, csak kérdéseket fogalmazott meg".
2015. április 1.: A Miniszterelnökségen lapunk kérdésére úgy fogalmaztak: „Tekintettel arra, hogy az Európai Bizottság részéről nem indult Magyarországgal szemben a Paks II projekttel kapcsolatban semmilyen versenyeljárás, informális konzultációk keretében egyes döntéselőkészítő anyagokat és számításokat mutattunk be. Ezekhez az eszmecserékhez megítélésünk szerint nem volt szükséges a Megvalósítási Megállapodások átadása vagy bemutatása."
2015. április 24.: Aszódi Attila a Figyelőnek azt mondta, hogy a szerződések tervezetét - még azok aláírása előtt - látták az Európai Bizottságban, az ott vázolt verziótól pedig a végső nem tér el jelentősen.
2015. május 5.: Szergej Kirijenko, a Paksi erőmű új blokkjait építő Rosatom vezérigazgatója a bővítéssel kapcsolatban újságíróknak elmondja: „Megerősítést kaptunk arra vonatkozóan a magyar kormánytól, hogy mindent egyeztettek az unióval és minden a megállapodás szerint történik. Nagy volumenű szerződésről van szó. Az atomerőmű építésén kívül üzemanyag-szállításról és szervizszolgáltatásokról is szól a szerződés és már megkezdődött annak megvalósítása"