Ha David Cameron népszavazást ír ki az EU-tagságról, és Nagy-Britannia kilép, akkor Skócia leválik s önállóan törekszik az unióba - nyilatkozta lapunknak a fideszes európai parlamenti képviselő.
- Ön szerint a magyar kormánynak miért örvendetes fejlemény, hogy David Cameron lett ismét Nagy-Britannia miniszterelnöke? - Orbán Viktor miniszterelnök valóban kifejezte örömét, mindazonáltal az Európai Néppárt, tehát a mérsékelten jobboldali erőket, így a Fideszt is tömörítő pártcsoport köreiben erősen megoszlanak a vélemények.
- Miért felhős a kapcsolat a konzervatív európaiak és a konzervatív brit párt közt? - David Cameron sok borsot tört a nyugat-európai konzervatív vezetők orra alá, amíg a toryk az Európai Néppárthoz tartoztak, majd önkényesen ki is lépett a pártból. Akkoriban Merkel és Sarkozy, a két emblematikus európai jobboldali vezető kemény szavakkal ment neki Cameronnak, aki szerintük gyengítette az európai konzervatívok egységét.
- Már csak azért sem igazán érthető a magyar miniszterelnök öröme a brit választási eredménye...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2015/20 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!