Vučić annak ellenére vett részt az eseményen, hogy politikai feszültségek keletkeztek Szerbia és Bosznia között az ENSZ biztonsági tanácsának egyik legutóbbi határozatával kapcsolatban, ami a „népírtás" szót használta az eseményekre. Az ENSZ BT határozatát végül nem fogadták el, miután Oroszország megvétózta azt.
A mészárlást az ICTY, a jugoszláv háborúk során elkövetett háborús bűnöket vizsgáló törvényszék már korábban „népírtásnak" minősítette, és az üggyel kapcsolatos ítéleteket is ennek szellemében hozta meg. Szerbia és a Boszniai Szerb Köztársaság (Bosznia-Hercegovina szerb entitása) ugyanakkor - bár nem vitatja, hogy a mészárlás megtörtént - nem fogadja el a „népírtás" szó használatát.
Bár Vučićot még az áldozatokat képviselő neves civil szervezet, a Szrebrenciai Anyák egy tagja is fogadta az eseményen, a szerb miniszterelnök megjelenése folyamatos füttykoncertet váltott ki.
Az esemény utáni belgrádi sajtótájékoztatón Vučić azt nyilatkozta, hogy a támadást „szélsőségesek" követték el annak ellenére, hogy ő maga mindvégig „méltósággal viselkedett," és „kinyújtotta a kezét a megbékélés érdekében." Még tegnap közölték a hírügynökségek Vučić nyílt levelét, amiben kifejtette: "Szerbia nyíltan és egyértelműen elítéli a szörnyűséges mészárlást, viszolyog azoktól, akik azt elkövették, és továbbra is mindent megtesz felelősségrevonásuk érdekében."
Bosnyák források ugyanakkor emlékeztetnek arra, hogy az 1992-95-ös háború idején, amikor Vučić még a Szerb Radikális Párt színeiben politizált, tőle származott a mondat, miszerint „minden meggyilkolt szerbért száz muzulmánt fogunk megölni."
Vučić előtt korábban Boris Tadić akkori szerb államfő is részt vett az eseményen.
Eközben a szerb rendőrség biztonsági kockázatra hivatkozva betiltott minden megemlékezést a 20 éves évfordulón Belgrádban. Eredetileg szerb békeaktivisták egy csoportja szervezett egy 7,000 fős megemlékezést a szerb parlament épülete elé - körülbelül ennyi áldozata volt a 20 évvel ezelőtti mészárlásnak. Ugyanerre az időpontra és helyszínre azonban három szélsőséges nacionalista szerb politikai szervezet, a Dveri (Oltárajtók), a Zavetnici (Védőszentek) és a parlamenti képviselettel immár nem rendelkező Szerb Radikális Párt jelentett be megmozdulást.