Pozitív hír ez egy olyan országban, ahol negyed évszázados küzdelem zajlik olyan területek modernizálásáért és nemzetközi összehasonlítást is kiálló felzárkóztatásáért, mint a pénzügyi, az energia-, az ingatlanszektor, a kereskedelem, illetve a hazai gazdaság számos meghatározó iparága.
Ma már magabiztosan mondhatjuk, hogy lám, a gazdasági és a társadalmi átalakulásnak akadnak jó és sikeres példái. Talán nem véletlenül egy olyan szektorban, a fesztiválok piacán, ahol a rendszerváltozás előtti világ nem épített nehezen lebontható struktúrákat és alakított ki nehezen felejthető társadalmi reflexeket, a rendszerváltást követően is korlátozott mértékű volt az állami beavatkozás és a politikai okoskodás, így a piaci működés logikája és az azt kiegészítő finanszírozási struktúrák hamarabb gyökeret tudtak ereszteni, mint más gazdasági szegmensekben.
A könnyűzenei programok által dominált úgynevezett új konform fesztiválok a szektor legsikeresebb képviselői. Jól veszik a megújulási kihívásokat, organikus építkezéssel alakították ki a márkaképüket és a közönségüket, s hosszabb ideig érdemi állami szerepvállalás nélkül, sőt a válság során megfogyatkozó támogatói források...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2015/33 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!