Reisz András és szájkarate jön a HírTV-n

Váczi István
2015-09-22 12:00
frissítve: 2015-09-22 11:54
Bemutatta új műsorstruktúráját és arculatát a HírTV. A kormányzat kegyeiből kiesett csatornánál piaci bevételekkel igyekeznek ellensúlyozni az állami hirdetők eltűnését.
Egy pillanatig sem titkolták a HírTV vezetői, hogy sorsfordító nap volt a csatorna életében február 6., amikor a csatorna tulajdonosa, az addig kormányközeli üzletembernek számító Simicska Lajos több nyilatkozatban küldte el melegebb éghajlatra Orbán Viktor miniszterelnököt (és akkor még finoman fogalmaztunk).

Versenyben a közmédiával

Tarr Péter tartalomért felelős vezérigazgató-helyettes arról beszélt, hogy ezt követően a legfőbb feladat a stáb egyben tartása volt, ami jórészt sikerült is, hiszen az ismert műsorvezetők közül csak ketten mentek át a közmédiához, illetve két műsor készítői álltak fel testületileg.

Ezek után nem titkolt büszkeséggel beszélt arról, hogy a migránsválság napjaiban többször is leelőzték az állami hírcsatorna nézettségét. Ebből azt a következtetést vonta le, hogy nem sikerült eljelentékteleníteni a csatornát, hiába törekedett rá a kormányzat február 6. után.

Reisz, Kokó, Veiszer

Miután a televízió vezetése távozott, a helyükre érkezettek elhatározták az elmúlt 4-5 évben „berozsdásodott" műsorstruktúra átalakítását - tette hozzá Tarr Péter. Ennek jegyében a nézők mostantól minden nap találkozhatnak reggeli magazinműsorral - ebben tér vissza a képernyőre a közkedvelt, korábban a köztévén szereplő Reisz András meteorológus, aki nem csak az időjárásról fog beszélgetni.

Az esti sávban lesz műsora mások mellett Kovács István olimpiai bajnok korábbi ökölvívónak és Veiszer Alinda kulturális újságírónak. Emellett lesz egy heti „szájkarate műsor", ahol hét többé-kevésbé ismert közéleti szereplő ütközteti a véleményét.

Jelentős visszaesés

A Figyelő kérdésére Pauwlik László vezérigazgató elismerte, hogy február 6. következményeként jelentős mértékben csökkentek a reklámbevételeik, az állami hirdetők gyakorlatilag teljesen eltűntek. Ezeket egyelőre csak részben sikerült magáncégekkel pótolni.