Még a terroristák és az Iszlám Állammal szimpatizálók is a net felderíthetetlen részébe, a dark webre húzódnak vissza, mivel a nyilvános hálózatot könnyű automatizáltan is megfigyelni. A keresőmotoroknak láthatatlan portálokon lehet bitcoinért fegyvereket, drogokat és lopott bankkártyaszámokat adni-venni, sőt, akár gyilkosokat is felbérelni.
Az Arizonai Egyetem egyik tanulóját, Michaelt - mint annyi más fiatalt - a kíváncsisága terelte az internet titkos zugaiba. Ahogy elkezdett barangolni, betiltott könyvekre és olyan hátborzongató hirdetésekre bukkant, amelyeken bérgyilkosok árulták a szolgáltatásaikat. Az egyik link például egy videóhoz vezetett, amely egy lekötözött nő képével indult. A felvétel mellett egy chatablak is volt, ebből hamar kiderült: ez nem rögzített anyag. Valójában egy élő közvetítést láthatott. A képbe nemsokára egy maszkos figura sétált be, akinek azok a felhasználók, ak...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2015/44 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!