A hazai nagyvállalatok saját kilátásaik kedvező megítélésénél a pénzügyeket és a beruházásokat illetően is optimisták, míg a foglalkoztatottak létszámának alakulásánál nem figyelhető meg pozitív elmozdulás. A szektor átlagosan 2,6%-os árbevétel-növekedéssel számol, amely éppen megfelel az egy évvel ezelőtti várakozásoknak, és jelentős, 1 százalékpontos ugrás az előző negyedévhez képest. A profitvárakozásoknál a jelenlegi, 1,3%-os nyereségnövekedés csupán enyhe javulás az előző negyedéves várakozáshoz képest.
A tervezett beruházások esetében elmondható, hogy közel minden második (52%) nagyvállalat valamilyen fejlesztésben gondolkodik, ami kifejezetten jó aránynak tekinthető. Mint általában, most is a technológiafejlesztés áll az élen, négyből egy vállalat ezirányú fejlesztésben gondolkodik. Ezt követi a kapacitásbővítés (16%), de megugrott az értékesítés fejlesztését szándékozó cégek aránya is (13%). A beruházási hajlandóság javulása a finanszírozási források igénybevételénél is tetten érhető, mivel 5-ről 9%-ra ugrott a hosszú távú hitelben gondolkodók aránya. „Egyelőre nem látunk fokozott beruházási igényt a vállalatok részéről, azonban a kiskereskedelem stabil növekedése, valamint a rendelkezésre álló uniós támogatások remélhetően újabb fejlesztéseket fognak indukálni" - mondta el Peter Roebben.
A gazdasági kilátásokat illetően egyéves és hároméves időtávon is romlottak a várakozások. Mindkét esetben a korábbi 12%-ról 20%-ra ugrott azon cégek aránya, amelyek visszaesésre számítanak. Míg azonban rövid távon a jelenlegi gazdasági környezet stagnálását feltételezők aránya nagyobb, addig középtávon a javulásban bízók vannak többen.