Nálunk több mint tízezer informatikus hiányzik a munkaerőpiacról, az EU-ban pedig 900 ezer. A Codecool szoftveriskolában állítják: hatékony, de élvezetes módon képeznek programozókat - rövidesen külföldön is.
Marc Andreessen mára klasszikussá vált mondása szerint „a szoftver megeszi a világot". A Netscape böngésző ismert alapítója arra utalt, hogy nincs a világon olyan iparág, amelyben a szoftver ne venné át a hatalmat, amely terület működését ne tenné jobbá egy-egy jól megírt kódsor. Már persze ha van, aki megírja ezeket a kódokat.
Ez egy globális probléma, ráadásul nem pusztán hiányról van szó: általános jelenség, hogy a tapasztalt programozók már megtalálták álmaik állását. A fiatalok, akik most kerültek ki az egyetemről, sajnos közel sem biztos, hogy piacnak alkalmas tudással rendelkeznek, mivel igen gyorsan változnak a szükséges ismeretek, így a felsőoktatás sem mindig naprakész tudást oktat, nem is szólva a gyakorlati részről.
Valószínűleg 1-2 év után már nem az oktatott programozási nyelv lesz a trendi, vagy más lesz a munkavégzés folyamata. A Codecool alapítói meglátták ezt a piaci r...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2015/48 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!