A Concorde-sztori: osztódással szaporodik

Brückner Gergely
2016-02-18 08:00
A CONCORDE-SZTORI. Egymás versenytársává vált a Concorde Értékpapír és a Concorde Alapkezelő a befektetési piacon. Előbbi saját alapkezelőt, utóbbi saját befektetési szolgáltatót indított, a csoport megkettőződött.
A történetben úton-útfélen felbukkan a két cég erős emberének, Jaksity Györgynek és Szabó Lászlónak az összetett viszonya, de a felek eddig képesek voltak kulturáltan kezelni a távolodást. Az idei évtől azonban új lesz a helyzet, hiszen izgalmas kérdés lesz, hogy amikor duplikálódik a Concorde, mi lesz azzal a névvel, amelyhez mindkét oldalon ragaszkodnak. Ahogyan izgalmas lesz a személyes vonal is. Hiszen mindkét társaságot maximalista, kiválóságra törekvő, díjak sokaságával elismert pénzügyi szakember vezeti.

Az is közös bennük, hogy érdeklődési körük nem ragad le csak a befektetések világánál, nem csupán a dollárjelek villognak előttük. Stratégiai gondolkodók, akik számos egyéb, társadalmilag fontos kérdésben is hallatják a hangjukat. Jaksity és Szabó húsz éve dolgoznak együtt, elismerik egymás erősségeit, sőt akár a mai napig is képesek szóbeli megegyezés alapján üzletelni egymással, mert azt gondolják, hogy a másik betartja majd a szavát. Ám a viszonyuk mégis alaposan megromlott.

Ők ugyan tompítják ezt a képet, szerintük nem szabad személyes konfliktusnak láttatni egy üzleti érdekellentétet, de az a sok érintett, akivel beszéltünk az esetről, mégis leginkább rajtuk keresztül perszonalizálja az értékpapírcég és az alapkezelő konfliktusait! Miről szól ez a sztori? Pénzről, vagyis üzleti érdekellentétről mindenképpen, de talán egy kicsit az egókról is.

Részletek a Figyelő legfrissebb számában!