A 19 tagot számláló euróövezetben a termelés 2,1 százalékkal emelkedett, növekedésbe fordítva a decemberben és novemberben tapasztalt csökkenést. A bővülés most a leggyorsabb 2009 szeptembere óta, amikor a havi adat 2,3 százalékos növekedést mutatott.
A termelés Írországban ugrott meg a legnagyobb mértékben, ahol a január-december összehasonlításban 12,7 százalékos emelkedést rögzítettek. A növekedéshez hozzájárult a tőke-javak, így a gépek- és berendezések kiugró bővülése, ami a jövőbeni ipari beruházások egyik mutatója. Mindazonáltal, bár a növekedés meghaladta az 1,7 százalékos várakozást, az elemzők mégis arra figyelmeztetnek, hogy a növekedés ezen a szinten nem tartható fenn.
Howard Archer, az IHS Global Insight Európával és az Egyesült Királysággal foglalkozó vezető közgazdásza arra mutatott rá, hogy a Markit feldolgozóipari beszerzési menedzser-indexe a termelés, az új megrendelések, az export és a foglalkoztatás lassúbb növekedése miatt februárban 12 havi mélypontjára esett. Február folyamán a feldolgozóipari tevékenység Németországban és Franciaországban, az eurózóna két legnagyobb gazdaságában lanyhult.
Archer szerint nem szabad megfeledkezni arról, hogy a termelés hónapról hónapra jelentősen ingadozhat. „Igenis nagy a valószínűsége annak, hogy a februári számok jelentős visszaesést mutatnak.”
Éves alapon az ipari termelés 2015 januárjához képest 2,8 százalékkal emelkedett, ami 2011 augusztusa óta a legnagyobb növekedés.