A fő faktorok, ami a felminősítéstől visszatart minket, a nehezen kiszámítható gazdaságpolitika, a meggyengült intézményi keretek és az EU-transzferektől való erős függőség. Olyan környezetben vagyunk, ahol az uniós források beáramlását - főként a következő költségvetési ciklusban - kockázatok övezik - mondta a szakember. Kraemer azt is megjegyezte, hogy a migráns kérdésben megmutatkozó szolidaritáshiány hatására a nagy európai országokban felvetheti a kérdést, hogy kapjon-e ilyen nagy támogatást Magyarország.
A beszélgetés inkább Dél-Afrikáról szólt, amelyik ugyan a közelmúltban elkerülte a leminősítést, de továbbra is negatív kilátás van a besorolásán, és Kraemer azt sugallta, hogy továbbra is a levegőben lóg a bóvliba vágás lehetősége. (Dél-Afrika a leggyengébb még befektetésre ajánlott kategóriában, BBB- státuszban van.) Dél-Afrika gazdasága rosszabb állapotban van, mint ahogy azt fél éve gondoltuk - szögezte le a vezető.
Kraemer szerint Oroszország esetében sem múlt el feltétlenül a leminősítési nyomás, Lengyelország további leminősítése szempontjából pedig az új jegybankelnök intézkedései lesznek kritikusak.