Így működik a demokrácia!

Zentai Péter
2016-07-07 06:09
frissítve: 2016-07-05 10:47
A brit vezetés minden kockázatra felkészült, szükség esetén adót emel és radikális költségvetési megszorításokat léptet életbe. Az elsődleges cél az EU-val lefolytatandó kilépési tárgyalások sikere. Ez azonban a következő kormány feladata lesz – nyilatkozta lapunknak az Egyesült Királyság budapesti nagykövete.

A britek uniós népszavazását megelőzően nagy nyilvánosság előtt azt mondtam, hogy ha brit polgár lennék, akkor a maradás mellett voksolnék, ám magyarként és európai-ként inkább azt akarom, hogy Nagy-Britannia távozzon az Európai Unióból. Abban reménykedem, hogy a kilépés olyan sokkhatást vált ki, hogy az jó irányba tereli a dolgokat Európában. Mit szól ehhez?

– Megvallom, eddig csak olyan magyarokkal találkoztam, akik a bennmaradás elkötelezett hívei. Orbán Viktor miniszterelnök és Szijjártó Péter külügyminiszter álláspontja figyelemre méltó. Mindketten, akárcsak az uniós tagállamok vezetőinek a többsége, szomorúan vették tudomásul az eredményt, viszont hangsúlyozták, hogy mindenkinek tiszteletben kell tartania a szavazáson részt vett emberek többségének a véleményét. Fontos megérteni azokat az okokat, amelyek oly sokakban kételyt ébresztettek az uniós tagság fenntart...

A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2016/27 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!