Kíváncsiak lettünk volna, hogy ilyen esetre milyen intézkedéseket ír elő a megrendelő láncoknál a működési szabályzat, de nem kaptunk válaszokat. Így egyelőre nem tudni, visszaveti-e az ügy a csoport forgalmát.
Az Aquarius-Aqua Kft.-vel közös tulajdonosi körhöz tartozik - többek közt - az egyik legnagyobb magyarországi energiaital-gyártónak számító Buszesz Zrt., valamint az a Recy-Pet Hungária Kft. is, amely Karcagon tavaly avatta fel PET-palackokat újrahasznosító üzemét, egyben kutató-fejlesztő bázisát. A 2,8 milliárd forintos beruházást a kormányzat uniós forrásból csaknem 2 milliárd forinttal támogatta. A gyár avatásán Fazekas Sándor földművelésügyi miniszteris részt vett.
Ügyvédi reakció
Lapunk saját információi és a 168 óra múlt heti cikke alapján szerettük volna hivatalosan megtudni, van-e összefüggés a NAV közleménye alapján a sajtóban júliusban sok helyen ismertetett kecskeméti számlagyáros ügy és P. Tamás előzetes letartóztatása között, de a NAV illetékese azt írta: a közleményen túl semmilyen további információt nem kívánnak megosztani a nyilvánossággal.
P. Tamás védőügyvédje megkeresésünkre azt a tájékoztatást adta, hogy „a gyanúsítottat érintő büntetőeljárás nem függ össze az Aquarius-Aqua Kft. és a Buszesz Zrt. ásványvízgyártó és üdítőital-ipari tevékenységével (...). A nyomozás olyan üzleti tevékenységet érint, amely a víz/üdítőital-gyártástól teljes egészében elkülönült, és a gyanú felmerülésével együtt meg is szűnt."
További részletek a Figyelő 2016/31. számában.