Ötezren tanulnak a Pallasz Athéné Egyetemen

válassz
2016-08-24 14:23
Az új egyetemi szemeszterben 1157 hallgató kezdi meg a tanulmányait a kecskeméti székhelyű Pallasz Athéné Egyetemen, közülük mintegy százan a duális képzésben tanulhatnak.
A Pallasz Athéné Egyetem a Kecskeméti és a Szolnoki Főiskola egyesülésével jött létre. Jelenlegi intézményvezetője Ailer Piroska, aki a szenátus által megválasztott rektor kinevezéséig, jövő januárig tölti be a funkciót. Ő maga a Kecskemét Főiskola rektora volt, s maga is pályázik majd az egyetem vezetésére. A Kecskeméti Főiskola volt az első Magyarországon, amely a Mercedes-szel együtt elsőként vezette be a duális oktatást. Ma már több száz diákjuk tanul ilyen formában.

A duális képzés lényege, hogy a különböző vállalatok igényeiknek megfelelően hosszú távú program keretében alakítják ki a tantervet és a hallgatók a képzésük végén nagy eséllyel el is tudnak helyezkedni a cégeknél, ráadásul havonta mintegy 70 ezer forintnyi jövedelmet is kapnak a résztvevő diákok. A képzéseknek újabb lökést adhat az, hogy Kecskeméten 2500 új munkahely jön létre a Mercedes újabb beruházásnak köszönhetően.

Az intézményvezető asszony elmondta: a Mercedes- Benz és a Knorr-Bremse, összesen több mint 60 az egyetemmel együttműködő vállalkozás vezetősége is tapasztalja milyen jól működik a a duális képzés Kecskeméten. A Pallasz Athéné Egyetem négy karon - GAMF Műszaki és Informatikai Kar, Kertészeti és Vidékfejlesztési Kar, Pedagógusképző Kar, Gazdálkodási Kar - képzi a hallgatókat.

Hamarosan elindul Kecskemét történetének eddigi legnagyobb felsőoktatási projektje is, hisz új campus-szal bővül a Pallasz Athéné Egyetem területe. A 2016 szeptemberében tanulmányaikat megkezdő gazdálkodási és menedzsment szakos hallgatók már élvezhetik majd a leendő gazdaságtudományi karnak helyet adó új, modern épületkomplexum előnyeit.