Több százmilliárd forint értékű turisztikai beruházások indulnak hamarosan: fejlesztik a világörökségi helyszíneket, felkarolják az ágazat innovációját jelentő startupokat, s 300 milliárdból újulhat meg a Balaton régió.
A turizmusban is érvényesül a keleti nyitás politikája: nemrég tért haza ázsiai körútjáról a turisztikai kormánybiztos, Bienerth Gusztáv, aki Jünnan tartomány kormányzójával Budapest és Délnyugat-Kína közötti közvetlen légi járat létesítéséről egyeztetett. Kína globálisan az egyik legnagyobb küldő ország, évente 500 millió állampolgáruk utazik a nagyvilágban, 200 millióan kifejezetten Európába jönnek. Számukra a magyar főváros jelenthetné a kontinens kapuját. Amúgy jókor, jó helyen kezdeményezett a kormánybiztos kétoldalú megbeszéléseket, ugyanis az ázsiai országban 2018-ra európai turisztikai évadot hirdettek.
SZAPPANOPERA
A kínai–magyar turisztikai kapcsolatokat kulturális fronton is erősítik. Alig pár hete jelentették be, hogy már forgatják Budapesten egy kínai szappanoperának a legújabb részeit, amelyek eredeti helyszíne Prága lett volna, ám sikerült a rendezőt és a főszereplőt me...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2016/44 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!