A banki szereplők nem tekintenek versenytársként a tőzsdei finanszírozásra. Ha megnő a tőkepiacok népszerűsége, a hitelképes vállalkozásokból is több lesz – többek között erről is szó esett a Budapesti Értéktőzsdének (BÉT)
A sikeres magyar vállalkozásokért címmel megtartott konferenciáján, ahol a parkett vezetői bemutatták új edukációs programjukat, de a Figyelővel és a KPMG-vel közös BÉT 50 kiadványt is.
Mindenki ugorjon egy szintet, a kisvállalat lehessen közepes, a középvállalat legyen nagyvállalat” – ezekkel a szavakkal propagálta Nagy Márton, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke a Budapesti Értéktőzsde október 16-án megtartott A sikeres magyar vállalkozásokért elnevezésű programján a BÉT új kezdeményezéseit. Lapunk már az előző héten páros interjúban számolt be a tőzsde és az Elite program közös magyarországi terveiről (Egy nyelvet beszélünk! – Figyelő, 2016/46. szám), így most ennek részleteire nem térünk ki. Ám a nagy érdeklődéssel kísért 200-250 fős konferencia lapunk olvasóinak is nagyon sok újdonságot tartalmazott.
A hitelek manapság olyan olcsók, hogy a cégek jó része már nem is szívesen néz más külső pénzforrás után. Pedig ez aligha jó taktika. A válság alatt vállalatok egész sora csak az egeket verdeső hitelkamatok miatt került gödörbe. „A gazdaságunk erősebb lenne, ha a kkv-k egy ...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2016/47 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!