A sokszínű európai védelmi ágazatnak az együttműködésre, egységesítésre kellene törekednie. Ha Trump beváltja kampányígéretét, az EU fegyverkezni lesz kénytelen.
Tele van kérdőjelekkel az uniós hadiipar. Mit lép beiktatása után az új amerikai elnök? Komolyan gondolja, hogy az öreg kontinensnek magának kell majd gondoskodnia a védelméről?
Európának van mit kínálnia a fegyverpiacon. Franciaország Oroszországgal verseng a világ második legnagyobb fegyverexportőre címért. (Az elsők az amerikaiak.) A franciák erősek például az űriparban (MBDA, Airbus, Dassault Aviation), a hadihajógyártásban (DCNS). A németek a rakétaiparban (MBDA Deutschland, Diehl Gruppe), a tengeralattjáró-előállításban (HDW-Kiel, ThyssenKrupp Marine Systems) járnak az élen, Olaszország a haditengerészeti tüzérséggel és a hadihajó-építéssel (Leonardo-Finmeccanica) szerepel az élbolyban. A DCNS-Fincantieri francia–olasz konzorcium gyártotta többcélú fregatt (Fremm) felveszi a versenyt a legjobb amerikai hadihajókkal – még mint a tengeri telepítésű rakétavédelmi rendszerek platfor...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2017/2 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!