Még egy hónap sem telt el az új évből, amikor harminc másodperccel előbbre állították a Végítélet Óráját. 2017. január 26. óta már csak két és fél percre vagyunk a végítélettől.
Az órát kezelő atomtudósok aggodalmával összhangban az utóbbi években minden oldalról elszaporodtak a háború rémét falra festő nyilatkozatok. Angela Merkel német kancellár, Jakob Rothschild, a híres bankárcsalád sarja, Jack Ma, az Alibaba alapítója, George Friedman geopolitikai szakember, valamint Mihail Gorbacsov mind egy közelgő világháború veszélyére figyelmeztet.
A közelgő világháborúról szóló nyilatkozatokat olvasva az emberben több kérdés is felmerül. Egyrészt mit értünk háborún a 21. században? Fegyveres konfliktusra kell gondolni, vagy a háború már most is zajlik, csak nem a megszokott eszközökkel? Másrészt: valós veszélyről van szó, vagy csak a globalizáció hanyatlásától félő szereplők riogatásáról?
A fent említett megszólalók mind a kölcsönös kereskedelmi függőség elméletét visszhangozzák, azt állítva, hogy a kereskedelem gátat szab a háborúnak. Thomas L. Friedman frappáns megfogal...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2017/7 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!