Nagy-Britannia kilépésével az EU-ból megindult a harc a szigetországban lévő uniós ügynökségekért. A gyógyszeriparira Budapest is bejelentkezett.
A gyógyszeriparban Magyarország a fejlett országokkal is felveszi a versenyt, így mindenképpen jogosan indulhatunk a gyógyszeripari európai uniós ügynökség Budapestre helyezéséért. Még mindig nagyon kevés ügynökség van egyébként a később belépett tagállamokban. A budapesti 49 fős Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT), valamint a 44 fős Európai Rendőr-akadémia (Cepol), bár a kisebbek közé tartozik, velük a magyar főváros eredményesnek tekinthető. Ezek felállítása gördülékeny és sikeres volt, joggal érezhetjük magyarként, hogy ennél fontosabb közösségi központnak is képesek lennénk helyet adni. Ráadásul a Rendőr-akadémia pont Angliából, Bramshillből költözött Budapestre, 2014-ben.
Kétségkívül presztízskérdés is egy város és ország számára, hogy elhódítson egy ilyen nemzetközi hivatalt. De ennél is lényegesebb, hogy anyagilag is nagyon megéri. Hiába nem fizetnek a nemzetközi s...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2017/8 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!