Kedves buldózernek, a cirkuszi világ Bernie Ecclestone-jának tartják Guy Lalibertét, a Cirque du Soleil alapítóját. A karrierjét tűznyelőként kezdő pókermániás üzletember dollármilliárdjait egyebek mellett arra használta, hogy egy saját atollt vásároljon, ahová - például a harmadik világháború kitörése esetén - szeretteit menekítheti, és kilövesse magát az űrbe.
Ha létezne a legkülönlegesebb ötletek révén meggazdagodó milliárdosok listája, a kanadai Guy Lalibertének bizonyára volna helye rajta. A ma már az Antarktiszt kivéve az összes kontinenst többször is végigturnézó Cirque du Soleil alapító-tulajdonosa ugyanis éppen azzal az innovációval írta be magát a szórakoztatóipar történetébe, ami látszólag a cirkusz egyik lényeges elemét veszi el a közönségtől: az idomított állatok porondra küldését.
A nyolcvanas évek elejét még jórészt bukdácsolással töltő társulat a következő két évtizedben csaknem húszezer városba jutott el az elsősorban akrobatákra, zsonglőrökre, légtornászokra, mozgásművészekre és komikusokra támaszkodó show-műsoraival. A Cirque du Soleil világszerte több mint négyezer embert foglalkoztat.
TŰZ, JÖJJ VELEM!
Guy Laliberté harmadik legfőbb szenvedélye a Cirque du Soleil, a második az utazás, az első pedig az üzlet. Kacifántos ...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2017/8 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!