A hét legfontosabb céghírei

Figyelő
2012-07-11 10:08
Csehországban bővít a Mol - WAMP: Gerendai beszáll - Lenyeli a telefonadót az Invitel - Villámok: biztosítói szigorítás
Csehországban bővít a Mol
Megvásárolta a Mol Nyrt. a csehországi Pap Oil hálózat két tulajdonosát, a Bohemia Realty és Pap Oil társaságot. Az országos lefedettségű kúthálózattal így 124 új töltőállomás kerül a Mol birtokába. A tranzakcióval a Slovnaft Ceska helyi le-ányvállalatnak közel 5 százalékos piaci részesedése lesz a csehországi üzemanyag-kiskereskedelemben, a kutak számát tekintve az ötödik legnagyobb szereplő lesz. A lépés a társaság stratégiájába illeszkedik, miszerint szeretnék növelni kiskereskedelmi piaci részesedésüket a finomítóik ellátási hatókörén belül. A vételárat nem hozták nyilvánosságra.<#zaras_figyelo#>


WAMP: Gerendai beszáll
Gerendai Károly üzletember befektet a WAMP, a dizájnerek, művészek vásárát szervező Vásárnap Művészeti Szolgáltató Kft.-be. A Sziget Kft. ügyvezetője egymillió forintért 25 százalékos részesedést szerzett. „De vállaltam, hogy néhány tízmillió forintos fejlesztést finanszírozok a következő egy-két évben, ennek fejében lehetőségem lesz további 26 százalékot megszerezni” – árulta el Gerendai a Figyelőnek. Tervei szerint szélesítenék a kiállítók körét, gyakoribbá tennék a rendezvényt, és nemzetközi együttműködéseket építenének ki. A hat éve alapított rendezvénysorozat 2010-ben 30 milliós bevétel mellett 2,7 millió forint adózott eredményt termelt. A WAMP jelenleg közel 800 magyar tervezőt fog össze. Az új befektető a stratégiába igen, a napi ügyekbe nem szólna bele.


Lenyeli a telefonadót az Invitel
Míg júliustól több távközlési vállalat, például a Telenor és a Vodafone is egyértelműen a telefonadóra hivatkozva emelte tarifáit, az Invitel most azt közölte, hogy nem érvényesíti áraiban a pluszterhet. A társaság tavaly a cégbírósági adatok szerint 51 milliárd forint árbevételt ért el, ez éves szinten mintegy 7 százalékos csökkenést mutat. A 2010-es üzemi szintű 6 milliárd forintos eredmény 2011-ben 235 millió forintra olvadt, ugyanakkor az adózott eredmény a korábbi 4 milliárdos negatív értékről 750 millióra ugrott. Az elmúlt hónapokban a cégnél szinte a teljes felső vezetői gárda lecserélődött. A megújult vezetés a lakossági és az üzleti szegmensben egyaránt a fejlesztések folytatását ígéri. „A vállalati ügyfelek száma az elmúlt egy évben 16 ezerről 20 ezerre emelkedett” – emelte ki David McGowan, a januárban érkezett vezérigazgató. A jövőről szólva hozzátette: a társaság a digitális tévés szolgáltatások felfuttatását tartja kiemelten fontosnak, ügyfelei közül jelenleg 28 százalék fizet elő tévére.


Villámok: biztosítói szigorítás
Több biztosító is szigorít a kártérítési szabályokon: ezután a villámcsapás miatt tönkrement elektronikai cikkekért csak akkor fizetnek, ha azokat villám- és túlfeszültségvédelemmel is felszerelték – közölte a CLB biztosítási alkuszcég. A módosítás oka a túl sok másodlagos viharkár, az elmúlt hónapok viharos időjárása több százmillió forinttal terhelte meg a biztosítókat. A kártérítés jelentős részét a tönkrement szórakoztatóelektronikai cikkekre fordították. „Ez csak lassú emelkedést okoz a villámvédelmi eszközök piacán” – véli Szarka Attila, az APC by Schneider Electric vezető rendszermérnöke, aki évi százmillió forintra becsüli a piac méretét. A Generali Biztosító bejelentette, hogy nem változtat a szerződések feltételein.