Sikeres külföldi minták inspirálták az új hazai inkubációs rendszert, amely hiánypótló minta lehet a kis sikercégek kinevelésében.
Több mint 100 milliárd forint áll rendelkezésre a magántőke és az uniós pénzek találkozásából született Jeremie kockázatitőke-programokban. Mivel ezek keretében még mindig rengeteg pénz vár kiosztásra, egy valóban ígéretes vállalkozásnak nem gond akár félmilliárdos tőkét bevonni. Ám mivel a Jeremie alapokban 30 százalékban a saját tőkéjét kockáztatja a magánbefektető, kizárólag a legjobb növekedéssel kecsegtető, már érdemi eredményeket felmutató cégekbe tesz pénzt. Ötletfázisú projektek szóba sem jöhetnek, és a prototípus megléte sem ér túl sokat.
Csakhogy saját erőből még az ígéretes startupok is nehezen jutnak el odáig, hogy már létező és piacérett vagy legalább tesztjelleggel értékesített termékkel, szolgáltatással próbálják meghódítani a nemzetközi piacokat. Márpedig a jól működő, gyártásérett prototípus, béta-verziós szoftver és néhány vásárlási szándéknyilatkozat m...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2013/31 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!