Az ilyen típusú hatóanyagok főként az onkológia terén kínálnak korszerű terápiás lehetőségeket. Az új k+f központ része a különálló épületben található új kísérleti üzem is, ahol az Egis által fejlesztett hatóanyagok méretnövelése folyik. „Az idén 135 milliárdos konszolidált árbevételű cég évente 12 milliárdot költ k+f-re, 7 innovációs díjjal ismerték el munkáját, 3400 dolgozót foglalkoztat" - mondta Hodász István, hozzá téve, hogy a vállalat dolgozóinak munkáját hét Innovációs díjjal, köztük egy Innovációs nagydíjjal ismerték el. „A társaság az elmúlt húsz évben 140 milliárdot költött beruházásokra, aminek felét a gazdasági válság éveiben invesztálták a cégbe" - folytatta a vezérigazgató. Elmondta azt is, hogy az Egis jelentősen hozzájárul a népegészségügyi programokhoz, minden hatodik keringési betegségben szenvedő embert Egis gyógyszerrel kezelnek.
A nemzetgazdaság nagy múltú, stratégiai ágazata, a világszínvonalú magyar gyógyszeripar egyik meghatározó vállalataként az Egis gyógyszergyár a magyar tudásra, szakértelemre alapozva vált a 100 évvel ezelőtt mindössze hatvanfős vállalkozásból mára hazánk 28. legnagyobb munkáltatójává. A vállalat a tradicionális magyar gyógyszergyárak közül egyedülálló módon, alapítása óta csak Magyarországon folytatja teljes értékteremtő tevékenységét, hazai kutatás-fejlesztésbe, termelési és egyéb beruházásokba visszaforgatva szinte teljes nyereségét. Az Egis árbevételének közel 80 százaléka a világ több mint hatvan országába irányuló exportból származik. A hazai telephelyein kívül, további 18 országban saját kereskedelmi irodával, leányvállalattal van jelen a vállalat, mely sikereit a folyamatos megújulásának köszönheti: a legutóbbi öt üzleti évben 70 milliárd forintot meghaladó összeget fordított beruházásokra és közel 60 milliárd forintot kutatás-fejlesztésre.
„A ma megkötött stratégiai megállapodás jelzi, hogy a kormány nyitott a magyarországi gyógyszeriparral való együttműködésre annak érdekében, hogy az ágazat versenyképes legyen" - jelentette ki Szíjjártó Péter, hozzá téve: az iparág jelentősen hozzájárul az átalakított felsőoktatás támogatásához, az Egis Gyógyszergyárnak is értékes kapcsolatai vannak az egyetemek kutató részlegeivel.