Magyar nők szexuális szokásaival, védekezési módszereivel kapcsolatos kutatás eredményeit publikálta a nemzetközi piackutató cég, a Millward Brown. A felmérés során több mint 7000 15-49 éves nőt kérdeztek meg 14 országban, köztük Magyarországon is.
A Richter Gedeon Nyrt. a Millward Brown piackutató céget felkérte, hogy átfogó nemzetközi kutatást végezzen a nők szexuális szokásairól, a választott védekezési módszerekről és a sürgősségi fogamzásgátlásról. A kutatásban több mint 7000-en vettek részt, köztük nyugat-európai (Egyesült Királyság, Ausztria, Spanyolország) és közép-kelet-európai országok, korábbi szovjet utódállamok (Litvánia, Oroszország, Kazahsztán) és egy ázsiai ország (Vietnám). A kutatás célja megérteni a nők érzéseit, aggodalmait az együttléttel és a védekezési módszerekkel kapcsolatban. Szerte a világon a legtöbb nő egyetért azzal, hogy a jó szex az élet fontos része. A kutatás rámutatott arra, hogy a magyar nők aktív szexuális életet élnek. A megkérdezettek 49%-a nyilatkozott úgy, hogy legalább heti két alkalommal van együtt a partnerével. A globális kutatásból kiderül, hogy a legaktívabb szexuális életet az oroszok élik, náluk átlagosan 2,63, ezzel szemben a nyugati szomszédunknál Ausztriában 1,77 együttlét jut egy hétre. A magyar párokra a heti 2,13 együttlét a jellemző.
Amennyiben a cél nem a családalapítás, a nők számára nagyon fontos kérdés a védekezés. Magyarországon számos módszert ismernek a nők: az óvszer (30%) és a folyamatosan szedett fogamzásgátló tabletta (28%) a legnépszerűbbek. A kutatásból kiderült, hogy az óvszerrel védekezők egyharmadának volt már „balesete". A hölgyek 33%-a válaszolt igennel arra a kérdésre, hogy utólag vette észre, hogy a védekezésébe hiba csúszott. A probléma általában a nem megfelelő használatból fakadt (pl. az óvszer lecsúszott, esetleg kilyukadt).
Meglepően magas, 13%-nyi azok aránya hazánkban, akik a kockázatosabb megszakítást illetve a naptár módszert részesítik előnyben. Viszont tudni kell, hogy minden negyedik így védekező nő 1 éven belül terhes lesz. A számos védekezési módszer ellenére a megkérdezett magyar nők 14%-ának volt már abortusza, a nem védett együttlét vagy a védekezési módszer alkalmazása során felmerülő hiba miatt. Az abortusz elkerülhető lenne, ha a nők nagyobb százaléka alkalmazná a sürgősségi fogamzásgátlás lehetőségét, amely 72 órán belül nyújt biztonságos megoldást egy nem védett, vagy nem megfelelően védett együttlét után.